Чеченські підлітки, рятуючись від Брейвіка, закидали його камінням

Чеченські підлітки розповіли, як намагалися побороти Брейвіка, намагаючись закидати його камінням. За їх словами, розстріл підлітків на острові нагадував війну у Чечні.

Чеченські підлітки
dagbladet.no
Мовсар Джамаєв і Рустам Даудов
17-річний Мовсар Джамаєв і 16-річний Рустам Даудов спробували знешкодити норвезького терориста Андерса Брейвіка, коли той розстрілював учасників молодіжного табору на острові Утойї.

Молоді люди сховалися в лісі, коли зрозуміли, що це напад, і закидали Брейвіка камінням. Зрозумівши, що з ним їм впоратися не вдасться, вони почали допомагати іншим рятуватися.

Підлітки з дозволу батьків дали інтерв'ю норвезьким ЗМІ і розповіли, що відбувалося на острові. За словами Рустама, спочатку вони почули постріли і побачили, як на них біжить натовп підлітків, а слідом за ними чоловік.

Спочатку молоді люди подумали, що це якаясь примара, і тому підійшли ближче. Але як тільки вони повернули за ріг, у них на очах були застрелені троє людей.

 ТЕРОРИСТ РОЗСТРІЛЮВАВ ПІДЛІТКІВ ПІД МУЗИКУ З "ВОЛОДАРЯ ПЕРСНІВ"

За словами 16-річного Рустама, його це видовище привело в такий жах, що він не міг навіть зрушитися з місця. Тоді Мовсар схопив його за руку і потягнув у ліс. Кілька хвилин вони просиділи в лісі, а потім Мовсар зателефонував батькові і пояснив, що відбувається на острові.

Підліток каже, що розстріл людей на Утойї нагадав йому про Чечню, де він, будучи маленьким хлопчиком, теж бачив, як вбивають людей. Взяти себе в руки йому допомогла розмова з батьком, який велів думати не тільки про себе, а спробувати знешкодити злочинця і допомогти іншим.

У цей момент молоді люди побачили офіцера поліції, який кликав підійти до нього. Рустам вже хотів було бігти до нього, але його зупинив Мовсар, який запідозрив, що це міг бути переодягнений злочинець, що насправді так і виявилося.

Брейвік, одягнений у форму офіцера поліції, почав розстрілювати підлітків, які до нього підходили. За словами молодих людей, терорист виглядав абсолютно спокійним і холоднокровно розстрілював людей.

Бійня на острові Утойя, Норвегія_2
AFP
Бійня на острові Утойя
У цей момент Рустам і Мовсар разом ще з одним їхнім другом набрали каміння, обійшли Брейвіка зі спини і почали його закидати. За словами Рустама, вони стояли на відстані трьох метрів від нього і могли накинутися на нього з кулаками, але вирішили триматися на відстані після того, як він застрелив одного з їхніх товаришів.

Рустам не впевнений, що вони потрапили каменями в Брейвіка, зате Мовсар стверджує, що попав в нього. Спочатку він завив, а потім розвернувся до підлітків і вигукнув "чортів ніггер".

Зрозумівши, що з самим Брейвіком вони нічого зробити не зможуть, підлітки вирішили допомогти іншим людям, які намагалися врятуватися. Мовсар знайшов свого роду печеру в скелі, куди відводив інших підлітків.

Причому, за його словами, деяких доводилося заводити силою. В цілому вони врятували таким чином 23 людей. Одному з врятованих було всього вісім років. Його Мовсара довелося нести на плечах близько години.

Крім того, Мовсар помітив кількох людей у воді, які ось-ось потонули б. За його словами, вони тричі поверталися, щоб допомогти підліткам вибратися з озера, але потім у нього не залишилося сил.

Мовсар зізнається, що не зміг врятувати хлопчика, тому що йому фізично не вистачило сил допливти до нього. Його товариш Рустам, заспокоюючи друга, сказав: "Але якби ти спробував врятувати його, то теж потонув би. Ти і так був суперменом і врятував багато людей".

Андерс Брейвік був затриманий 22 липня на острові Утойя, де він відкрив стрілянину по підлітках, які приїхали в молодіжний табір правлячої Робочої партії Норвегії.

За кілька годин до цього Брейвік підірвав 500-кілограмову бомбу в урядовому кварталі в Осло.

У результаті двох терактів загинули 77 осіб - 8 в столиці Норвегії і ще 69 на Утойя. На допитах Брейвік одразу в усьому зізнався, проте відмовився вважати себе винним.

Читайте також:

Брейвік показав слідчим, як вбивав людей на острові Утойя

Після терактів у Норвегії вилучили з продажу World of Warcraft

Стало відомо, якими були перші слова Брейвіка після затримання

Серед загиблих під час теракту на острові Утойя упізнали грузинську дівчину

ВідеоЖертви подвійного теракту в Норвегії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: