Чеченський командир Ямадаєв, якого "поховали" ЗМІ, живий

У лікарні в Дубаї підтвердили, що Сулім Ямадаєв з важкими пораненнями знаходиться в них, проте під іншим ім`ям.

Адміністратор лікарні "Рашид" в Дубаї підтвердила, що Сулім Ямадаєв живий і знаходиться у них в госпіталі "в дуже важкому стані". Про це вона повідомила увечері 30 березня в ефірі програми "Время" на Першому каналі російського телебачення.

Замах на колишнього командира батальйону "Схід" сталося 28 березня на підземній стоянці будинку, в якому він жив.

Раніше повідомлялося, що Ямадаєв загинув. Першим цю інформацію спростувало інтернет-видання Life.Ru.

Брат колишнього командира відвідав його в клініці. Сьогодні до Суліму вперше після замаху допустили родичів. Він ще дуже погано себе відчуває. За словами брата Іси, у нього три поранення - в голову, в живіт і в груди. Остання куля прошла в декількох сантиметрах від серця. Він намагається говорити, але лікарки йому поки забороняють це робити.

У лікарні поранений знаходиться під ім'ям Сулейман Мадов.

Раніше підтвердження про загибель 36-річного Ямадаєва оприлюднив 30 березня російський консул з посиланням місцеву на поліцію. Родичі жертви підтвердили його смерть. За їх словами, він помер у лікарні в понеділок.

Замах на чеченця було скоєно в суботу, 28 березня, в курортному районі міста. Його обстріляли на автомобільній парковці поблизу будинку, де він мешкав.

Хто такий Сулім Ямадаєв?

Ямадаєв Сулейман Бекмірзаєвич народився 21 червня 1973 року. З 1992 року займався бізнесом в Москві, але в 1994 році повернувся до Чечні. Разом з братами Русланом і Джабраїлом воював на боці сепаратистів. У 1996 році двічі рятував з оточення Шаміля Басаєва, після чого став наймолодшим бригадним генералом армії Ічкерії.

У 1997 році виступив проти ваххабітів, влітку 1998 року з боями вибив з Гудермеса загін Арбі Бараєва. У 1999 році перейшов на сторону муфтія Чечні Ахмата Кадирова, а потім і федеральних сил. 15 травня 2002 року призначений заступником військового коменданта Чечні.

В 2003 році після загибелі брата Джабраїла очолив роту чеченського спецназу, на основі якої був сформований батальйон "Схід" 42-ої мотострілкової дивізії. Цей підрозділ знищив більше 400 бойовиків, а Сулім Ямадаєв в 2005 році став Героєм Росії.

У Ямадаєва і його братів були напружені стосунки з президентом Чечні Рамзаном Кадировим, який звинувачував їх у вбивствах і викраденнях людей. Останній рік Сулім Ямадаєв перебував у розшуку.

У вересні минулого року в Москві був застрелений брат Суліма Ямадаєва Руслан. Рамзан Кадиров відкинув причетність до цього вбивства. За словами президента Чечні, це могла бути кровна помста ворогів Ямадаєва.

Сулім Ямадаєв в інтерв'ю декільком російським газетам говорив, що крівних ворогів у його сім'ї немає, але він не винить Кадирова у вбивстві брата.

ФОТО Palestinec

Читайте також:

В ОАЕ вбили командира чеченського спецназу Суліма Ямадаєва

Охоронця Кадирова убили за розповіді про звірства президента

Чечня залишиться під контролем ФСБ

Війна в Чечні офіційно завершиться в кінці березня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: