Чеченський суд заборонив Велику енциклопедію через екстремізм

Суд в Чечні прийняв рішення вилучити з продажу енциклопедію, що розмістила образливу для чеченської нації екстремістську статтю.

Заводський районний суд Грозного ухвалив рішення про конфіскацію 58-го тому Великої енциклопедії, випущеної видавництвом "Терра".

Відкрите засідання з цього питання пройшло в Міністерстві Чеченської республіки із зовнішніх зв'язків, національної політики, друку та інформації в понеділок, 5 квітня. Суд вирішив, що в енциклопедії міститься екстремістська стаття про Чечню.

Ініціатором судового розгляду виступив уповноважений з прав людини в Чечні Нурді Нухажієв. Він заявив, що в статті про республіку міститься "весь набір негативних стереотипів про чеченців, коли-небудь що з'явилися в пресі". Правозахисник також зазначив, що процеси політичних, економічних, міжнаціональних і міжконфесійних відносин "свідомо спрощуються і зводяться до банального криміналу і расистської риторики".

У зв'язку з цим Нухажієв зажадав притягти до відповідальності головного редактора видання. Для винесення професійного висновку з приводу 58-го тому енциклопедії була створена експертна група, до якої увійшли громадські діячі, історики й філологи. На думку доктора філологічних наук Хасана Туркаева, публікації в енциклопедії ображають цілу націю. Крім того, за його словами, в статті міститься "відвертий заклик до міжнаціональної ненависті".

Велика енциклопедія видавництва "Терра" була випущена в 2006 році. У ній міститься 62 томи. Загальний наклад видання становить 150 тисяч примірників. В даний час в Росії під егідою РАН видається Велика російська енциклопедія в 30 томах. Головою науково-редакційної ради БРЕ є президент РАН Юрій Осипов. Очікується, що всі томи видання будуть випущені до початку 2013 року.

Читайте також:

"Вікіпедія" запроваджує цензуру

Київрада виселила з будинку в центрі столиці видавництво "Українська енциклопедія"

Періс Хілтон стала в один ряд з Конфуцієм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: