Чехія через непорозуміння розкрила імена своїх шпигунів

За офіційною інформацією військової розвідки було опубліковано список чеських шпигунів за кордоном.

Чеська військова розвідка розсекретила імена агентів, які були завербовані і почали свою кар'єру за часів соціалізму. Як повідомляється, це сталося через непорозуміння.

Спочатку влада хотіла надати громадськості більш повну інформацію про спецслужби тоталітарного режиму. Проте багато їх співробітники продовжують діяти в організаціях-правонаступників демократичної республіки. Серед них - дипломати, які працювали або до цих пір працюють за кордоном. Це, наприклад, колишній тимчасовий повірений у справах Чехії в Росії Франтішек Масопуст, що є нині виконавчим директором Палати з економічного співробітництва з країнами СНД, повідомила празька газета Mlada fronta Dnes.

Крім Росії, співробітники чеської військової розвідки під дипломатичним прикриттям перебували в Україні та Македонії. Так, після витоку інформації, македонську столицю Скоп'є в терміновому порядку повинен був залишити Вацлав Млзева.

За даними газети, після "оксамитової" революції в рядах військової розвідки залишилося 380 агентів і позаштатних співробітників спецслужб тоталітарного режиму.

Чеський інститут з вивчення тоталітаризму опублікував у квітні на своїх інтернет-сторінках імена співробітників спецслужб ЧССР. Список, наданий військовою розвідкою, був усунутий з інтернету в червні.

Читайте також:

У США вперше опубліковані знімки всіх десяти "російських шпигунів" після затримання

Депортовані з США російські шпигуни за велінням Путіна займуть в РФ директорські пости

Путін заспівав разом з шпигункою Анною Чапман

США втратили єдиного цінного агента з російської шпигунської мережі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: