Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чехія дозволила вдвічі більшій кількості українців їхати до себе на заробітки

Квоту збільшили до 40 тисяч осіб.

Відтепер протягом року в Чехії на заробітки можуть поїхати легально 40 тисяч українців. Квоту вдвічі – з попередніх 19,6 тисячі – збільшив чеський уряд.

Про це повідомив міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршичек, передає Radio Praha.

"Йдеться про подвоєння кількості дозволів на роботу, які видаються", - уточнив міністр.

Із пропозицією до уряду щодо збільшення вдвічі квоти для українських кваліфікованих робітників, заяви від яких отримує консульство Чеської Республіки у Львові, виступило МЗС Чехії. Також уряд схвалив "Особливий порядок для українських працівників сільськогосподарської і харчової промисловості".

Раніше МЗС Чехії повідомляло, що термін очікування подачі документів на "робочу карту" для українців у рамках режиму "Проект Україна" перевищує 80 днів, а в консульстві Чехії у Львові - 105 днів. А тому кожен п'ятий українець відмовляється від ідеї їхати на заробітки до Чехії.

На заробітках у Чехії на кінець 2018 року перебувала понад 121 тисяча українців. Тобто понад 20% від усіх заробітчан, що приїхали до Чехії, за даними місцевого Міністерства праці.

2017 року Чехія депортувала понад тисячу українців. Вони незаконно працювали в цій країні з польськими дозволами на роботу.

Нагадаємо, заробітчани у минулому році перерахували до України 14 мільярдів доларів.

ВідеоЧому у Польщі так багато українських заробітчан

Українці отримали найбільше дозволів на роботу у Польщі! Про це повідомляє польський телеканал TVN 24. 2018 року іноземцям було видано майже 329 тисяч дозволів, 70 відсотків – отримали українці. Чим приваблює робота у Польщі наших громадян та з якими труднощами вони стикаються в пошуках більших зарплат? Сніданок зібрав історії українців, які працюють у Польщі. 

Чому у Польщі так багато українських заробітчан

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції