Чехія йде слідами Естонії

Чехія планує перенести встановлений в Празі пам'ятник радянському маршалу Івану Конєву. Росія протестує і заявляє про "важелі тиску" на Чехію.

Чехія планує перенести встановлений в Празі пам'ятник радянському маршалу Івану Конєву, повідомляє РИА "Новости" з посиланням на начальника військово-меморіального центру Озброєних Сил РФ генерал-майора Олександра Кіріліна.

Іван Конєв
Пам'ятник маршалу Конєву в Празі (Фото: vkfk.com.ua)
Кірілін заявив, що чехи "планують зменшити висоту п'єдесталу, "зсунути" його трохи полибше". За словами генерал-майора перенесення буде здійснене під приводом робіт по реконструкції району.

Кірілін підкреслив, що у російської сторони є "важелі тиску" на Чехію, і пояснив, що мав на увазі міжурядові угоди про статус військових поховань.

Найгучніша подібна історія стосується пам'ятника Воїну-визволителю і поховання радянських солдатів на таллінському горбі Тинісмяги. Перенесення поховань спровокувало масові безлади і викликало обурення в Росії.

Війська під командуванням Івана Конєва брали участь в Московській і Курській битвах, у звільненні Правобережної і Західної України, у Східно-Карпатській, Вісло-Одерській, Берлінській і Празькій операціях.

За звільнення Праги Конєв був удостоєний вищого чеського ордена "Білого Льва" 1-го класу. Маршал похований біля Кремлівської стіни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: