Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чехія назвала умови прийняття Лісабонського договору

Чеський президент не має наміру підписувати угоду, поки чеські сенатори не відмовляться від наміру оскаржити його конституційність.

Президент Чехії Вацлав Клаус заявив, що для підписання Лісабонського договору Празі необхідна можливість не виконувати деякі з його умов, повідомляє BBC News.

Подібні виключення вже були зроблені для Польщі та Великобританії.

Цю заяву Клаус зробив у розмові з шведським прем'єр-міністром Федеріком Рейнфельдтом. За словами Рейнфельдта, винятки, які потрібні Чехії, стосуються Хартії ЄС про основні права. Клаус побоюється, що після ратифікації договору в його нинішньому вигляді судетські німці почнуть претендувати в судах на майно, конфісковане після Другої світової війни.

Крім того, чеський президент не має наміру підписувати угоду, поки чеські сенатори не відмовляться від наміру оскаржити його конституційність.

Чеський парламент схвалив Лісабонський договір ще в лютому 2009 року, однак наприкінці вересня група з 17 сенаторів подала до Конституційного суду позов. Сенатори побоюються, що підписання Лісабонського договору може призвести до обмеження суверенітету Чехії.

Лісабонський договір до цього моменту не підписано всього двома країнами, що входять до Євросоюзу. Це Чехія і Польща. Проте підписання договору Польщею заплановано на суботу, 10 жовтня.

Читайте також:

Польща готова підписати Лісабонський договір

Брат-близнюк Качинського заявив, що той не підпише "конституцію Євросоюзу"

Ірландці з другої спроби схвалили Лісабонський договір

Залиште свій коментар

Вибір редакції