Чехія не відмовиться від розміщення у себе ПРО

Президент Чехії ще раз нагадав, що підтримує розміщення на своїй території системи ПРО і хоче дізнатися, чи не змінилася позиція США.

Президент Чехії Вацлав Клаус як і раніше підтримує ідею про розміщення на чеській території радара американської системи протиракетної оборони (ПРО), що стала "каменем спотикання" в діалозі Москви і Вашингтона.

"Моя думка про американський радар в Чеській Республіці не змінилася. Рік тому я вам сказав, що закон про цей радар підпишу, як тільки його схвалять обидві палати нашого парламенту", - сказав Клаус.

Росія вважає розміщення елементів американських ПРО в Європі загрозою своїй національній безпеці. На початку липня президент США Барак Обама побував в Москві.

Лідери двох країн прийняли спільну заяву з питань ПРО, в якій, зокрема, вказується, що РФ і США спільно оцінять ракетні загрози і підготують відповідні рекомендації, а також активізують діалог зі створення Центру обміну даними, який повинен стати основою багатобічного режиму повідомлень про ракетні пуски.

"Єдине, що мене цікавить, - наскільки великий інтерес до радара нинішньої американської адміністрації, чи відноситься він до її пріоритетів. Це нам лише належить дізнатися", - говорить Клаус.

Кажучи про стосунки РФ і ЄС, президент Чехії, головуючий на недавньому саміті Євросоюз-Росія в Хабаровську, відзначив, що не бачить тут непереборних проблем.

"Навпаки, мені здалося, що настала подальша фаза плідного діалогу. Стабільні постачання сировинних енергетичних ресурсів в Європу і в Чеську Республіку з Росії мають виняткове значення, і ми повинні зробити максимум для того, щоб вони безперебійно продовжувалися і далі", - говорить Клаус.

"На жаль, це питання в дебатах про розвиток енергетики в Європі зараз переважає, і замість суті справи вирішується проблема про те, хто з політиків є більш менш проросійським або антиросійським", - говорить Клаус.

Коментуючи побоювання чеських політиків і бізнесменів з приводу експансії російського капіталу до Чехії і Європи в цілому і можливого у зв'язку з цим "політичного тиску" на ці країни, президент відзначив, що не бачить прямого зв'язку між вивозом капіталу і політикою в країні, що ввозить цей капітал. "Якби вона існувала, то Чеська Республіка вже давно стала б політичним васалом Німеччини або Австрії", - додав він.

"У Росії у свій час були вільні капітали, які інвестувалися де лише можливо. Падіння цін на нафту ситуацію змінило, поглянемо, що буде далі. Один німецький політик недавно запитав мене, наскільки нас дратує російський капітал в Карлових Варах. Я відповів йому, що приблизно настільки, наскільки німців дратує російський капітал в Баден-Бадені", - сказав Клаус.

Читайте також:

Дік Чейні приховував від Конгресу США антитерористичні плани ЦРУ

Більшість країн вважають США світовим агресором

США передумали розміщувати об'єкти ПРО у Польщі та Чехії

Росія не дозволить розміщати американську ПРО на своїй території

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: