Чехія погодилася на Лісабонську угоду

Парламент Чехії проголосував за ратифікацію Лісабонської угоди. Але документ ще має підписати президент, який дуже насторожено ставиться до цього договору.

Чеський парламент в середу, 18 лютого, підтримав ратифікацію т.з. Лісабонської угоди, яка має змінити невдалу Конституцію Євросоюзу.

Це рішення підтримали 125 з 200 депутатів нижньої палати парламенту, 61 висловився проти. Тепер для остаточної ратифікації документу потрібен підпис глави держави Вацлава Клауса, який є відомим противником Лісабонської угоди: на його думку, вона обмежує державний суверенітет Чехії.

Чехія стала останньою з країн ЄС, які висловилися з приводу договору. 25 з 27 держав її вже ратифікували. Проти виступила лише Ірландія, мешканці якої не підтримали документ на референдумі. До речі, Вацлав Клаус тоді назвав негативний результат референдуму "перемогою демократії і розуму над європейською бюрократією".

Партнери Ірландії по ЄС, що вже ратифікували документ, розраховують на те, що в країні відбудеться повторне загальне голосування, результати якого дозволять новому базовому документу набрати чинності до виборів в Європарламент в червні 2009 року.

Лісабонський договір покликаний замінити проект європейської Конституції, від якої керівники країн ЄС вирішили відмовитися після того, як французи і голландці висловили їй недовіру на національних референдумах в 2005 році.

Угода була підписана лідерами 27 країн-членів ЄС в столиці Португалії в грудні 2007 року, після схвалення усіма учасниками вона має набрати чинності.

Читайте також:

Євросоюз готовий скасувати візи для українців
Чехія відправляє додому заробітчан, які втратили роботу
Прем'єр Данії може стати генсеком НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: