Чехія поставила ультиматум США

Чехія вимагає від влади США надати доступ до інформації з РЛС, яка буде розміщена на їхній території.

Чехія вимагає від влади США, в обмін на розміщення на своїй території радіолокаційної станції системи ПРО США, надати доступ до інформації, яка буде надходити з цієї РЛС, повідомило з посиланням на заяву глави чеського МЗС Карела Шварценберга агентство Fran.

Чехія поставила ультиматум США
Глава чеського МЗС Карел Шварценберг. (Фото: 21.by)
"Радіолокаційна станція повинна розміщатися на тих же умовах, що й (американська РЛС) у Великобританії", цитує агентство слова Шварценберга, сказані ним в інтерв’ю чеському телебаченню.

РЛС, яка перебуває в британському графстві Йоркшир, розташована там ще з часів "холодної війни", пізніше була переустаткована й включена до складу американської системи ПРО. Британське військове командування, у свою чергу, одержало можливість одержувати інформацію, що отримується за допомогою РЛС.

Міністр оборони Австрії Норберт Дарабос вважає розміщення американської ПРО в Європі провокацією й закликає Вашингтона відмовитися від цього проекту.

Начальник Генерального штабу Збройних сил РФ генерал армії Юрій Балуєвський заявив про те, що розміщення елементів системи ПРО США в Чехії буде великою помилкою чеського керівництва.

США планують розмістити радар ПРО в Чехії й протиракети в Польщі, мотивуючи це загрозою з боку Ірану. У Росії вважають аргументи США непереконливими, і розцінюють розміщення ПРО поблизу російського кордону як загрозу своїй національній безпеці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: