Чехія та Словаччина відзначають 20-річчя Оксамитової революції

20 років тому у Чехословаччині було повалено комуністичний режим. Цього дня мешканці Праги можуть згадати часи дефіциту та постояти у довгих чергах в магазинах. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Чехія і Словаччина відзначають 17 листопада 20-ту річницю початку Оксамитової революції - безкровного повалення комуністичного режиму в Чехословаччині.

У центрі Праги люди пройдуть ходою по слідах студентської демонстрації, з якої починалася революція. Потім на Народному проспекті виступить головний герой тих днів перший президент незалежної Чехії Вацлав Гавел. День повалення комуністичного ладу самі чехи називають Днем боротьби за свободу і демократію.

Влада Праги вирішила по-своєму нагадати події того часу. Мешканці чеської столиці зможуть пробігтися по магазинах за дефіцитом або постояти у довгій черзі за продуктами по соціалістичним цінами.

У найбільших містах Словаччини пройдуть виставки документів і фотографій, концерти і зустрічі з учасниками подій 17 листопада 1989 року. Однак у Словаччині, що проголосила державну незалежність 1 січня 1993 року, ювілейні заходи проходять скромніше, ніж у Чехії.

17 листопада 1989 року поліція припинила в Празі мирну студентську демонстрацію. Масові виступи, що спалахнули вслід за цим, призвели до усунення комуністів від влади.

У 1990 році в Чехословаччині пройшли перші за більш ніж 40 років демократичні вибори. Ще через три роки країна розпалася на дві незалежні держави.

Читайте також:

Між Чехією та Словаччиною обрушився залізничний тунель

Словаччина перервала автобусне сполучення з Україною

Чехія опублікувала список колишніх агентів спецслужб

Чехія може вийти з Євросоюзу

Відео20-річчя Оксамитової революції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: