Чехія відклала ухвалення договорів по розміщенню системи ПРО

Чехія планує повернутися до питання розміщення ПРО після переговорів з адміністрацією США і проведення саміту НАТО.

Уряд Чехії ухвалив рішення про відкладення голосування в парламенті країни по ратифікації договору з США про розміщення на чеській території об’єктів американської протиракетної оборони (ПРО). Уряд вважає, що ліва опозиція може заблокувати цей процес.

"Це не означає, що ми відмовляємося від процесу ратифікації", - заявив прем'єр-міністр Чехії Мірек Тополанек.

"Ми повернемося до цього питання після переговорів з адміністрацією США і після проведення саміту НАТО в Страсбурзі і Келе", - додав прем'єр-міністр.

Екс-держсекретар США Кондоліза Райс і міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг підписали 8 липня 2008 року в Празі основний договір про розміщення на чеській території американського радара системи ПРО. 19 вересня в Лондоні міністр оборони Чехії Власта Парканова і глава Пентагону Роберт Гейтс
підписали другий документ по ПРО - договір SOFA.

Підписання двох чесько-американських договорів не дає стовідсоткової гарантії, що радар США з'явиться на території Чехії. Документи повинні бути ратифіковані обома палатами парламенту, після чого підписані президентом країни Вацлавом Клаусом.

Плани розміщення в Чехії бази ПРО США давно розділили чеських політиків на два табори.

За ратифікацію в Палаті депутатів виступає правляча Громадська демократична партія, яка не має в парламенті більшості. Частина депутатів від Партії Зелених, що входять до правлячої коаліції, не згодна з розміщенням радара. Провідна опозиційна Чеська соціал-демократична партія голосуватиме проти розміщення радара ПРО США. Чеські комуністи вимагають проведення референдуму з даного питання і також мають намір голосувати проти.

Читайте також:

Польща вже розчищає майданчик під американські ракети

Українські експерти знайшли діру в протиракетній обороні Росії

Албанія готова розмістити американську ПРО

Росія відклала розміщування "Іскандерів" на кордоні з Європою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: