Чехія виведе своїх військових з Іраку

Чехія скорочує свій військовий контингент в Іраку і майже вдвічі збільшить свою присутність в Афганістані.

Парламент Чехії в середу схвалив план виводу з Іраку в середині 2008 року більшої частини чеського військового контингенту, що нараховує зараз 100 осіб, і одночасно висловився за збільшення військової присутності в Афганістані, повідомляє агентство Рейтер.

Нижня і верхня палати парламенту схвалили виведення військ, що охороняють британську військову базу в місті Басра на півдні Іраку, після консультацій з британською стороною, йдеться в повідомленні.

У Іраку залишаться 20 чеських військовослужбовців, які займатимуться підготовкою співробітників іракських сил безпеки. 

"Ми розраховуємо зосередитися на підвищенні навиків іракських військових у використанні російської техніки", - сказала, виступаючи в нижній палаті парламенту, міністр оборони Чехії Власта Парканова.

Чехія, яка є членом НАТО з 1999 року, в 2003 році підтримала рішення США про військове вторгнення до Іраку і направила туди невеликий військовий контингент. Основними завданнями коаліційних сил в Іраку є пошук і знищення бойовиків, а також сприяння іракському уряду в справі формування національних силових структур.

Схвалений в середу план передбачає також збільшення чисельності чеських військ, які несуть службу у складі очолюваних НАТО Міжнародних сил сприяння безпеки в Афганістані (ISAF), з нинішніх 230 до 415 осіб.

"Операції в Афганістані - найважливіші для Північноатлантичного альянсу", - сказала Парканова. Контингент ISAF разом з багатонаціональним контингентом під командуванням США займається пошуком і знищенням бойовиків ісламського руху "Талібан" і міжнародного терористичного угрупування "Аль-Каїда", а крім того надає допомогу афганській владі в підготовці співробітників сил безпеки.

Чехія також розглядає можливість відправки до Афганістану сил спеціального призначення в 2008 році, проте це потребує окремого парламентського рішення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: