Чехія закриває вакансії для українців

Система "зелених карт", за якою українці могли працювати в Чехії, зазнала змін. Відтепер вакансій для іноземців стало менше.

Безробіття
УНІАН
Експерти прогнозують, що до кінця березня в Україні може бути 2,8 млн. безробітних
Чехія закриває низку робочих вакансій, на які, згідно з системою "зелених карт", могли претендувати іноземці з 12 країн, що не входять до складу Євросоюзу.

Тепер ці місця дістануться громадянам Чехії або інших країн ЄС, повідомив міністр праці країни Петро Нечас.

За даними радіо Прага, станом на 26 лютого в Центральному регістрі вільних робочих місць для іноземців налічувалося 407 вакансій. Тепер їх поменшало щонайменше на 30 місць.

Система "зелених карт", розрахована на працевлаштування висококваліфікованих працівників "дефіцитних" професій з-за кордону, почала діяти з поточного року.

Втім, у зв'язку із зростаючим безробіттям уряд Чехії наполягає на видачі довгострокових робочих віз і вимагає ретельно перевіряти кандидатів на працевлаштування.

З 15 лютого Чехія оплачує зворотний квиток іноземним працівникам, які втратили роботу через кризу. Це нововведення поширюється тільки на тих мігрантів, які працювали легально. Окрім квитка додому, заробітчани отримують ще 500 євро.

На думку експертів, фінансова криза не призведе до масового повернення мігрантів на Батьківщину, водночас, вони можуть зменшити обсяги грошових переказів для своїх рідних.

Читайте також:

Криза виганяє українців за кордон

3,5 млн. українців працюють у Росії на заробітках

Зарплата українців впала до 1665 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: