Чехословаччина планувала вихід до Адріатичного моря через тунель

Радянська Чехословаччина готувала масштабний проект з будівництва тунелю до Адріатичного моря та створення там власного острова.

Чеські ЗМІ 12 травня оприлюднили плани колишньої Чехословаччини з виходу до Адріатичного моря. У 1970-х роках влада країни мала намір збудувати до узбережжя (а саме – італійського міста Трієст) залізничний тунель.

Довжина тунелю мала становити 410 кілометрів. 350 кілометрів залізничних колій передбачалося прокласти під землею, повідомляє "Радіо Прага" з посиланням на газету Lidove noviny.

План, розроблений чехословацькими інженерами в 1975 році, також передбачав будівництво штучного острова в Адріатичному морі - на це хотіли використати землю, викопану під час будівництва тунелю.

Острів, який передбачалося створити біля берегів Югославії, з відома Бєлграда мав стати частиною Чехословаччини. Для першого чехословацького порту навіть придумали назву - Адріапорт.

Разом з тим в плані нічого не було зазначено про домовленість щодо будівництва з Австрією, територією якої також мав пройти тунель. Саме через це, передбачають зараз, і міг бути не реалізований проект. Крім того, наголошується, що вартість будівництва була дуже високою, а політична ситуація в Європі навряд чи дозволила б його почати.

Читайте також:

Великобританія заявила про свої права на Південну Атлантику

Ватикан розсекретив змову Адольфа Гітлера

Червоний прапор над Рейхстагом встановлював українець

Обама вважає, що Освенцим звільнив його дядько та армія США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: