Чейні пустять світом?

Палата представників Конгресу США може залишити Річарда Чейні без засобів до існування. Точніше, не особисто Чейні, а його відомство.

Дік Чейні
Дік Чейні, віце-президент США
Палата представників конгресу США почала розгляд поправки про припинення фінансування діяльності віце-президента США Діка Чейні.

Як представник секретаріату палати, поправка внесена в обговорюваний зараз палатою бюджетний законопроект про фінансування витрат Білого дому на 2008 рік, в якому передбачені витрати в розмірі 4 мільйонів 432 тисяч доларів на виплату зарплати віце-президенту в сумі 208,5 тисяч доларів в рік, а також витрати на його особистий апарат, службову діяльність і автотранспорт.

Окрім цього, в законопроекті закладені ще 320 тисяч доларів на утримання, поточний ремонт, освітлення, обслуговування та інші витрати, необхідні для утримання офіційного особняка-резиденції віце-президента США на території центральної військово-морської обсерваторії у Вашингтоні.

Автор поправки конгресмен-демократ і голова демократичної фракції в палаті Рам Емануїл зажадав повністю відмовити віце-президенту США в запитуваних засобах зв'язку з тим, що Чейні відмовляється виконувати підписані президентом США вимоги до всіх державних відомств про обов'язкове надання в Національний архів США звітності про розсекречувані документи у сфері національної безпеки.

Відомий своєю крайньою "закритістю" офіс Чейні таку звітність не надавав, посилаючись на заяву нинішнього віце-президента про те, що розпорядження президента на нього не розповсюджується, оскільки його офіс, за словами Чейні, не відноситься до "відомств" виконавчої гілки влади. За конституцією США, віце-президент є главою сенату і у нього навіть є окремий офіс у Капітолії.

Прес-секретар Білого дому Тоні Сноу напередодні підтримав позицію Чейні, заявивши, що Джордж Буш, підписуючи розпорядження, не мав на увазі Чейні, оскільки віце-президент по статусу прирівняний до самого президента у тому, що стосується такої документації.

Обурені "особливим" статусом Чейні демократи заявляють, що якщо віце-президент, як він стверджує, не відноситься до виконавчої гілки влади, то в цьому випадку фінансування його діяльності не може бути включено в законопроект про асигнування на діяльність структур виконавчої влади, включаючи Білий дім.

Голосування по поправці відбудеться в найближчі години.

Будівля Конгресу США
Будівля Конгресу США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: