Чейні загрожує імпічмент

Конгрес підготував резолюцію про імпічмент віце-президенту США. Білий дім невдоволений.

Палата представників Конгресу США на засіданні у вівторок при 218 голосах "за" і 194 "проти" проголосувала за передачу "привілейованої резолюції" про імпічмент віце-президенту США Річарду Чейні до юридичного комітету палати для проведення парламентського розслідування.
 
Ще до голосування голова юридичного комітету палати конгресмен-демократ Джон Конієрс в ефірі телекомпанії "Фокс" заявив, що він проти розгляду цієї теми, що "викликає розкол" в його комітеті, зокрема через те, що перед законодавцями зараз стоять інші важливіші для виборців питання. 

"Це означає, що її (резолюцію) поховали", - констатувала в своєму коментарі телекомпанія NBC, нагадуючи про неодноразово і публічно заявлене небажання керівництва демократів у конгресі займатися питанням про імпічмент Чейні. 

Пропозицію про передачу резолюції про імпічмент Чейні до юридичного комітету вніс лідер демократичної більшості палати представників конгресмен-демократ Стені Хойер. 

Згідно регламенту палати представників юридичний комітет повинен провести своє власне розслідування з метою встановити наявність або відсутність достатніх підстав для початку процедури імпічменту віце-президенту.
 
У разі достатніх підстав для імпічменту, комітет повинен підтвердити це через голосування й потім винести питання про імпічмент знову на розгляд палати представників. 

"Привілейовану (пріоритетну) резолюцію" про імпічмент Чейні вніс вдень у вівторок на засіданні палати кандидат в президенти США, конгресмен-демократ Денніс Кусиніч.
Зроблена після цього спроба керівництва демократів заблокувати подальший розгляд резолюції не отримала підтримки, оскільки за блокування резолюції проголосували тільки 162 конгресмени, і 251 конгресмен голосував "проти".
 
Конгресмени не підтримали пропозицію Хойера і проголосували, тим самим, за те, щоб розгляд резолюції продовжувався. 

Раніше конгресмен Кусиніч зачитав на засіданні палати повний текст внесеної ним резолюції, в якій пропонується піддати Чейні імпічменту за трьома статтями. 

При цьому Кусиніч повідомив, що його "привілейована резолюція" повністю ідентична аналогічній резолюції про імпічмент Чейні, співавторами якої є 22 американські конгресмени, всі з яких є демократами. 

Текст резолюції Кусиніча про імпічмент Чейні був ще раз повністю зачитаний клерком палати представників у ході розгляду питання про процедуру по документу. 

Невдоволення резолюцією вже висловив Білий дім. Відповідно до заяви цієї владної установи, голосування стосовно резолюції з питання імпічменту Чейні є підтвердженням невірних пріоритетів у лідерів демократів, повідомляє агентство Associated Press.

"Американці тільки хитають головою, дивуючись з пріоритетів нинішнього конгресу", - йдеться в заяві, в якій також підкреслюється, що, не дивлячись на цілу низку найважливіших питань, що стоять перед американськими законодавцями, "вони знайшли час сьогодні в другій половині дня, щоб провести голосування по імпічменту віце-президенту". 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: