Через 40 років у світі буде масовий голод

Кожна шоста людина у світі сьогодні не доїдає або голодує.

Світовий продовольчий ринок повинен збільшитись удвічі до 2050 року, інакше на населення Землі, яке на той час, за прогнозами, досягне 9 млрд. людей, чекає масовий голод.

Про це сьогодні заявила головний радник центру інвестицій сільськогосподарської і Продовольчої організації ООН (ФАО) Євгенія Сєрова під час виступу на ”Зимовій зерновій конференції-2009” у Росії.

За даними ФАО, кожна шоста людина у світі сьогодні не доїдає або голодує.

”Ми фактично зіткнулися з глобальною гуманітарною катастрофою. І цю ситуацію серйозно посилюватиме світова фінансово-економічна криза”, - сказала Сєрова.

Міжнародна допомога, за її словами, сільському господарству країн, які мають у цьому потребу, починає скорочуватись. Надалі це призведе до ”географічного перерозподілу аграрного виробництва у світі”. Чи будуть у цих умовах знижуватись обсяги виробництва і прибутку виробників продуктів харчування, поки що однозначно спрогнозувати неможливо, відзначає Сєрова.

”Жодний експерт сьогодні не береться передбачити, що падатиме швидше - ціни на продукцію чи на ресурси, необхідні для її виробництва”, - сказала вона.

Аграріям у найближчі декілька років слід чекати уповільнення модернізації основних потужностей і збільшення частки державної власності в сільському господарстві. ”Все це ставить під питання майбутню ефективність роботи агробізнесу”, - вважає Сєрова. У цій ситуації, відзначає експерт, Росії, Україні і Казахстану потрібно скористатися всім існуючим резервом сільськогосподарських земель, які ще не освоєні, але придатні для землеробства. Збільшення обсягів сприятиме підвищенню продуктивності галузі.

Читайте також:

ООН: у світі зараз більше рабів, ніж за всю історію людства

В ООН обговорюють реформування Радбезу

Кожна п’ята жертва торгівлі людьми - дитина

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: