Через агресію Росії НАТО збільшує кількість своїх штабів у Східній Європі

Нові штабні елементи відкриють в Угорщині та Словаччині.

У 2016 році НАТО планує збільшити кількість своїх штабів у Східній Європі до шести. Два нових відкриють у Словаччині та Угорщині.

Про це в інтерв'ю естонській газеті "Постімеес" (Postimees) заявив командувач північно-східним корпусом НАТО генерал-лейтенант Манфред Хофманн, передає "Інтерфакс-Україна".

"Число штабних елементів на східному фланзі НАТО збільшиться. Наприкінці літа до чотирьох штабних елементів, які розташовані в зоні моєї відповідальності й розміщені в країнах Балтії та Польщі, додасться ще два: один в Словаччині та один в Угорщині", – сказав Хофманн.

Генерал-лейтенант зазначив, що "міжнародні штабні елементи повинні бути повністю готові до саміту НАТО, який пройде у Варшаві на початку липня".

"Це одна з реакцій на поведінку Путіна в Криму і на Сході України, коли НАТО зрозуміло, що потрібно діяти. Ми покажемо, що НАТО прийшло, не базами або військами, а військовими штаб-квартирами, здатними оперативно направляти та перевіряти війська союзників, які прибувають. Ми тут, ми бачимо тенденції і здатні реагувати на них дуже швидко", – пояснив Хофманн збільшення кількості штабних елементів.

Він зауважив, що міжнародним штабним елементам в оновлених силах швидкого реагування НАТО буде належати вирішальна роль. У разі кризи в їхнє завдання входитиме допомога військам, що прибувають, та співпраця з державою, що приймає ці війська, а також спілкування та інформування політичного керівництва та місцевого населення.

Нагадаємо, НАТО продовжує перебувати на боці України в її протистоянні агресії. Про це заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг, презентуючи звіт організації за 2015 рік.

ВідеоГенсек Єнс Столтенберг заявив, що НАТО на боці України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: