Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Через банкрутство банку аудиторську компанію PwC оштрафували на 625 мільйонів доларів

Компанія свого часу співпрацювала з п'ятьма українськими банками.

Окружний суд США оштрафував на 625,5 млн доларів аудиторську компанію PwC – через банкрутство 2009 року банку Colonial Bank зі штату Алабама.

Компенсація має бути переказана на рахунок американської Федеральної корпорації зі страхування вкладів (FDIC), адже саме вона зазнала збитків у розмірі близько 3 млрд доларів через банкрутство банку. Про це пише Bloomberg.

Аудиторів PwC звинуватили в тому, що вони прогледіли найбільшу в США схему іпотечного шахрайства за участю банку та одного з провідних іпотечних андеррайтерів у США - Taylor, Bean & Whitaker (TBW).

PwC була аудитором Colonial BancGroup, материнської компанії Colonial Bank, протягом 2002-2008 років.

Нагадаємо, раніше PwC також працювала в Україні, проводила аудит п'яти банків. Про це пише FinClub. 20 липня 2017 року Нацбанк виключив ТОВ "ПрайсвотерхаусКуперс (аудит)" (30% якого належить голландському PwC) із Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків. Причина полягала в тому, що PwC підтверджувала звіти "ПриватБанку", які НБУ пізніше назвав сфальсифікованими. Санкція Нацбанку означає, що компанії PwC надалі заборонено проводити аудит українських банків. У січні 2018 року українська "дочка" аудитора подала до суду на НБУ, бо не визнала свою провину в приховуванні реальної ситуації в "ПриватБанку".

Залиште свій коментар

Вибір редакції