Через цензуру відома телеведуча в Італії відмовилася вести новини

У листі на ім'я директора служби новин Першого каналу Аугусто Мінцоліні телеведуча Марія Луїза Бузі називає інформацію своєї редакції "упередженою і неповною".

Одна з найвідоміших осіб італійського державного телебачення RAI - журналістка Марія Луїза Бузі - відмовилася вести основний вечірній випуск новин на італійському Першому каналі в знак протесту проти редакційної політики, яка, на її думку, спотворює реальну дійсність сучасної Італії.

У листі на ім'я директора служби новин Першого каналу Аугусто Мінцоліні, текст якої потрапив до місцевих ЗМІ, телеведуча називає інформацію своєї редакції "упередженою і неповною". "Редакційна лінія означає таку зміну курсу, в результаті якого служба новин головного каналу ризикує втратити остаточну втрату довіри (глядачів)", - підкреслює Бузі.

"Де та Італія, розповідати про яку наш борг? Де та Італія, в якій є чоловіки і жінки, що втратили роботу, що працюють тільки тимчасово і що живуть на одну допомогу з безробіття? Ця Італія існує, але з новин її прибрали", - йдеться в листі відомої журналістки.

"Італія, що переживає зараз драматичну соціальну кризу, опинилася на забутому полустанку нашої байдужості", - констатує телеведуча.

Бузі вже неодноразово критикувала редакційну політику служби новин Першого каналу, особливо після того, як 21 лютого її знімальна група була обсвистана жителями Аквіли, які обурювалися у зв'язку з тим, як італійське ТБ висвітлює ситуацію в зоні руйнівного землетрусу 2009 року.

"Тоді мені остаточно стало ясно, що ті довірливі стосунки, які пов'язували нас з нашим глядачем, дійсно скомпрометовані", - йдеться в листі.

Відзначивши, що журналіст може захистити свої професійні переконання, знявши свій підпис під публікацією, Бузі заявила, що після двадцяти років роботи на RAI їй не залишається нічого іншого, як "прибрати своє обличчя" з програми.

У відповідь на безпрецедентне рішення Бузі директор служби новин Першого каналу Мінцоліні негайно заявив, що його програма "ніколи не була упередженою і завжди давала можливість висловитися всім, і аудиторія підтверджує мою правоту".

Факти, однак, спростовують це твердження. Згідно з офіційними даними моніторингу італійського ТВ, новини на Першому каналі повільно, але вірно втрачають свою аудиторію.

Редакційна лінія Мінцоліні і він сам не раз ставали об'єктами жорсткої критики з боку політичної опозиції і навіть гострої сатири.

Відразу ж після свого призначення на посаду директора влітку 2009 року Мінцоліні опинився в центрі бурхливої політичної дискусії, оскільки на відміну від керівників інших ЗМІ, в тому числі що належать Сильвіо Берлусконі, відмовився висвітлювати "сексуальний скандал", пов'язаний з прем'єр-міністром Італії.

Гучний скандал в Італії викликав той факт, що ведучий випуску новин Першого каналу 26 лютого повідомив про виправдання британського адвоката Берлусконі - Девіда Міллса, тоді як Касаційний суд лише визнав його безкарним за давністю скоєного злочину.

За рішенням державної Служби за гарантіями в області комунікації 25 березня програма Мінцоліні була оштрафована на 100 тисяч євро за відвертий перекіс при висвітленні передвиборчої кампанії на користь партії Берлусконі "Народ Свободи".

Крім того, у березні багато місцевих ЗМІ повідомили про те, що Мінцоліні проходить по слідчій справі, яке веде прокуратура міста Тран, і опублікували витяги з його телефонних розмов з різними політиками, в тому числі з Берлусконі, під час яких йому давалися різні поради щодо змісту випусків новин.

Читайте також:

У Рунеті намагалися "зачистити" відео з падінням вінка на Януковича

Євросоюз розкритикував Україну за стан свободи слова

Герман: опозиція хоче переконати світ в утисках ЗМІ в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: