Через імовірний підкуп німецьких поліцейських Фірташа можуть екстрадувати до США - ЗМІ

США може завести ще одну кримінальну справу на Фірташа, що прискорить його екстрадицію.

Фірташа зможуть екстрадувати у США, якщо звинувачення у підкупі олігархом німецьких поліцейських підтвердяться. Про це сказав американський юрист, партнер компанії Arnall Golden Gregory LLP у Вашингтоні Джин Берд (Gene Burd), передає Укрінформ.

"Судячи з публікацій німецьких ЗМІ, з боку Фірташа, очевидно, були спроби незаконно отримати секретні відомості американських правоохоронних органів. Зокрема, стверджується, що він давав хабарі німецьким поліцейським за інформацію американського слідства, яка стосується його справи", - зазначив Берд.

Це у США може бути трактовано як додатковий злочин.

"Тут є таке поняття "obstruction investigation", тобто спроба перешкодити слідству, де конкретно вказується, що хабарі є одним із таких способів перешкодити розслідуванню", - зазначив юрист.

Тобто, за словами юриста, США може завести ще одну кримінальну справу на Фірташа, і це прискорить його екстрадицію.

Водночас Джин Берд припускає, що Фірташа можуть екстрадувати до Німеччини, оскільки вона також веде кримінальне розслідування.

"Тут можуть фігурувати звинувачення в підкупі німецьких поліцейських, що теж, напевно, вважається кримінальним злочином у Німеччині і серйозним аргументом для екстрадиції", - зазначив він.

Однак, Німеччина зазвичай завжди екстрадує злочинців до США. Так, якщо Фірташа відправлять з Австрії до Німеччини, його все одно можна буде екстрадувати до Сполучених Штатів як на підставі первинних, так і додаткових звинувачень.

"Як правило, німецькі служби, прокуратура й суди не затягують цю процедуру. Насправді, екстрадиція до Німеччини значно погіршить для Фірташа його нинішню ситуацію", - розповів Берд.

За оцінками юриста, звинувачення проти Фірташа є серйозними. І якщо прокуратура надасть переконливі докази, то олігархові загрожуватиме ув'язнення на десятки років.

"Наскільки вони підкріплені доказами, питання непросте. У обвинувачених у США є право на суд присяжних, на яких прокуратура повинна надати переконливі докази про те, що він дійсно скоїв злочин. Якщо це станеться, то покарання може припускати достатньо тривалий термін, який може обчислюватися десятками років ", - зазначив юрист.

Судовий процес у США над Фірташом може затягнутися. Це буде залежати від багатьох обставин.

"Він може затягнутися, якщо відповідач захоче уявити свідків зі свого боку. Наприклад, справа Лазаренка свого часу слухалася протягом 4-5 років, враховуючи всі відкладання і нові розгляди", - прокоментував Джин Берд.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що чиновники кримінальної поліції німецької землі Мекленбург-Передня Померанія за великі гроші "зливали" українському олігарху Дмитру Фірташу інформацію щодо його справи. Четверо німців були заарештовані через підозру у незаконному зборі і продажу інформації на користь Дмитра Фірташа.

Зазначимо, проти Фірташа в Україні відкрито два кримінальні провадження, серед яких борг Ostchem "Нафтогазу" в 5,7 мільярда гривень за поставлений газ, а друга справа щодо колишніх керівників НАК "Нафтогаз України", посадових осіб Кабінету Міністрів і компанії "РосУкрЕнерго АГ" Фірташа, підозрюваних у змові і нанесенні збитків державі Україна шляхом списання з державної компанії на користь "РосУкрЕнерго АГ" 11 млрд. м3 газу і 1,1 млрд.м3 газу у вигляді штрафних санкцій. 

12 березня 2014 року поліція Австрії заарештувала Фірташа у Відні за запитом ФБР за підозрою в причетності до створення організованої злочинної групи.  21 березня 2014 австрійський суд звільнив Фірташа під заставу 125 млн євро. Однак суд відхилив запит США на екстрадицію Фірташа, бо вважає його політично мотивованим. Як і брати Клюєви, він веде свій бізнес і в Австрії, де зосереджені штаб-квартири їх компаній. Він перебуває під слідством ФБР з 2006 року. 

Наприкінці листопада 2015 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков після появи інформації про бажання Дмитра Фірташа повернутися до України заявив, що бізнесмен буде затриманий. Його, як зазначив міністр МВС, підозрюють у вчиненні кримінальних діянь.

Днями у будинку українського бізнесмена Дмитра Фірташа у Відні пройшли обшуки за запитом Німеччини. Водночас адвокат переконує, що Фірташ є свідком у справі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: