Через ксенофобію в Росії загинули 53 людини

Серед тих, кого вбили скінхеди, є й росіяни, які на другому місці в групі ризику. Найчастіше ж вбивають узбеків. На третьому місці - киргизи.

Правозахисники висловлюють стурбованість тим, що в Росії продовжуються напади на людей на ґрунті ксенофобії і національної нетерпимості.

"Загалом за період з січня по середину вересня скоєно 169 нападів, результатом яких стали 53 загиблих і щонайменше 218 постраждалих", - сказав директор Московського бюро з прав людини Олександр Брод, посилаючись на дані моніторингу.

Він нагадав, що за аналогічний період від рук радикальних націоналістів в 2008 році загинули щонайменше 92 людини, постраждали близько 300, в 2007 році загинули щонайменше 40 людей і близько 230 дістали поранення.

За словами Брода, Московський регіон, Санкт-Петербург і Ленінградська область, Нижній Новгород і Ставрополь ведуть перед за кількістю нападів на ґрунті національної неприязні.

Він уточнив, що жертвами расистських нападів цьогоріч у Росії найчастіше стають узбеки (13 загиблих, 9 постраждалих), росіяни (5 загиблих, 9 постраждалих), киргизи (4 загиблих, 10 постраждалих), таджики (5 загиблих, 13 постраждалих), вірмени (2 загиблих, 9 постраждалих), дагестанці (2 загиблих, 4 постраждалих), в'єтнамці (3 загиблих) і азербайджанці (2 загиблих, 12 постраждалих).

Правозахисники вважають, що за більшістю нападів на ґрунті ксенофобії стоять скінхеди й активісти різних радикально-націоналістичних організацій. Найчастіше вони нападають на вихідців із Кавказу та Центральної Азії, представників сексуальних меншин і молодіжних субкультур.

Нагадаємо, правоохоронні органи Московського регіону знешкодили мало не найнебезпечнішу банду неонацистів в новітній історії Росії. Расисти дотримувалися жорсткої конспірації і готувалися висадити гідроелектростанцію.

Членами банди був навіть неонацист із США, а керував угрупуванням помічник депутата Державної думи Росії.
Зараз матеріали справи угрупування скінхедів Націонал-соціалістичне товариство Росії (НСТ) передані в Мосгорсуд.

Слідчі вважають, що на рахунку її учасників щонайменше 25 вбивств.

Читайте також:

Скінхеди з банди помічника депутата готувалися висадити підмосковну ГЕС

В Україні побільшало скінхедів та неонацистів

Поки батьки не бачать, діти потрапляють в угруповання

Скінхеди-вбивці ґвалтували за відмову вступити в їх банду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: