Через нашестя ведмедів в Сибіру ввели комендантську годину

Складна ситуація, пов'язана з нашестям ведмедів, складається на території Алтайського державного заповідника в Республіці Алтай (Росія).

Причиною нашестя ведмедів на населені пункти став неврожай кедрового горіха та ягід, повідомила заступник директора Алтайського державного заповідника Світлана Чухонцева.

За її словами, з другої половини вересня ведмеді, прагнучи запасти жир на зиму, у пошуках їжі почали здійснювати набіги на фруктові сади і подвір'я жителів сіл, прилеглих до заповідника.

За три тижні в селищі Яйлю, де знаходиться адміністрація заповідника, було помічено появу близько 30 ведмедів. Голодні звірі нападали на кіз і телят вночі, а згодом і вдень ламали огорожі, забиралися в курники і сараї.

Ведмеді, не реагуючи на крики і навіть постріли, "очистили" від яблук і груш понад десять гектарів фруктових садів. У зв'язку з цим на засіданні науково-технічної ради Алтайського заповідника було ухвалено рішення ввести в селищах Яйлю і Беле своєрідну "комендантську годину", що забороняє мешканцям увечері та вночі виходити з будинків.

У денний час їм дозволено виходити за межі селищ тільки у супроводі озброєної охорони. Для захисту від ведмедів жителям дозволили спустити з ланцюгів собак, які в звичайний час в умовах заповідника категорично заборонено.

Припинена видача дозволів на відвідини заповідника сторонніми громадянами і тимчасово припинена еколого просвітницька і екскурсійна діяльність.

Тим часом міністерство природних ресурсів РФ поки не дозволило відстріл ведмедів, які заходять в селища на території заповідника.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: