Через необережні слова чиновника США про японців розгорівся міжнародний скандал

Японію образили слова американського дипломата, який назвав жителів японської префектури Окінава "майстрами шантажу".

 Завідувач відділом Японії в держдепартаменті США Кевін Маер під час лекції американським студентам назвав жителів Окінави "майстрами шантажу". Про це він сказав під час обговорення проблеми переносу авіабази ВМС США "Футенма". Ця заява викликала обурення з боку офіційного Токіо.

Як повідомляється, Маер у своїй лекції заявив також, що "Окінава використовує проблему перенесення бази як засіб отримання економічних вигод від японського уряду".

У свою чергу генеральний секретар уряду Японії, за сумісництвом тимчасово виконуючий обов'язки міністра закордонних справ, у телефонній розмові з послом США Джоном Русявому висловив протест у зв'язку з цими висловлюваннями.

"Якщо це відповідає дійсності, то такі висловлювання неприпустимі і ображають почуття японського народу і жителів Окінави", - заявив генсек.

У той же час парламент префектури Окінава зажадав від Маера вибачень.

Прем'єр-міністр Японії Наото Кан назвав вислови американського чиновника такими, що "викликають глибоке співчуття".

Посол США в телефонній розмові з Едано запевнив, що "зміст висловлювань не відображає офіційну позицію Сполучених Штатів", додавши, що "глибоко шкодує про те, що в результаті виявилися зачеплені почуття жителів Окінави".

План перенесення бази "Футенма", яка знаходиться в густонаселеному районі міста Гінован, в район міста Нагоя в тій же префектурі був узгоджений між США і Японією в 2006 році. Передвиборча обіцянка японських демократів "перенести базу за межі країни або, як мінімум, за межі Окінави" наштовхнулася на жорсткий опір США і викликала охолодження у відносинах двох країн.

У результаті країни підписали угоду, яка в цілому підтверджує початкові плани перенесення бази в район міста Нагоя, що викликало різкі протести жителів Окінави, на яку припадає 75% площі всіх американських баз, дислокованих в Японії. Неможливість виконати передвиборчу обіцянку перенесення бази за межі префектури стала однією з головних причин відставки попереднього прем'єр-міністра Юкіо Хатоями.

Незважаючи на досягнуті двосторонні угоди, влада префектури виступають категорично проти її перенесення в межах Окінави.

Читайте також:

Між РФ та Японією розгорівся дипломатичний скандал за спалення прапора

США визнали суверенітет Японії над Курилами

Японія втратила статус другої економіки світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: