Через незвичну активність РФ у Балтійському морі Швеція підвищує військову готовність

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Через незвичну активність РФ у Балтійському морі Швеція підвищує військову готовність

Associated Press

Швеція помітила низку десантних кораблів північного флоту Росії, які заходили в Балтійське море.

У Швеції виявили нетипову активність Росії в Балтійському морі, тому ЗС Швеції вирішили посилити військову готовність своє армії.

Таку заяву у п'ятницю, 14 січня, зробив головний військовий командувач Швеції генерал-лейтенант Лейф Майкл Классон, пише AP.

"Ми вирішили привести наші війська (в готовність - ред.). Це не обов’язково означає посилення загрози, але ми завжди хочемо пристосуватися до ситуації, що склалася", – сказав генерал-лейтенант.

Він підкреслив, що Швеція, яка також не входить до НАТО, помітила біля своїх кордонів низку десантних кораблів північного флоту Росії, які заходили в Балтійське море.

Классон сказав, що деякі заходи, вжиті шведськими військовими, будуть засекреченими. "Ми будемо діяти в повітрі, на морі, під поверхнею і на землі різними способами і в різних географічних місцях", - сказав він.

Водночас, зауважив він, заходи будуть помітні на стратегічно важливому острові Готланд у Балтійському морі, який перебуває трохи більше ніж за 300 кілометрів (186 миль) від російського ексклаву Балтійського моря - Калінінграда.

Нагадаємо, у Військово‑Морських силах Збройних сил України припускають, що Росія може атакувати з моря. Перший заступник командувача ВМС України, віцеадмірал Андрій Тарасов заявив, що загроза вторгнення Росії до України з моря цілком реальна.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація