Через пандемію коронавірусу світу загрожує дефіцит чаю та кави: що буде з цінами та асортиментом

Дата публікації
Перегляди
4859
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Через пандемію коронавірусу світу загрожує дефіцит чаю та кави: що буде з цінами та асортиментом

Фото: unsplash.com

Через карантинні обмеження у країнах-постачальниках вже катастрофічно бракує робочих рук.

Пандемія коронавірусу COVID-19 б'є не тільки по здоров'ю людей, вона нищить увесь звичний світ. Наприклад, світ на порозі нестачі кави і чаю. Через карантинні обмеження вже катастрофічно бракує робочих рук: в Індії, де чай збирають вручну; у Кенії, основному постачальнику дешевого чаю; в Південній Америці - традиційному регіоні вирощування кави.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

В південній півкулі якраз триває збір врожаю. Утім є питання до логістики. Завантаженості портів та кількості вільних контейнерів. Якщо один з ланцюжків дасть збій, то північній півкулі нічим буде кавувати.

Бразилія, Перу і Колумбія постачають дві третини арабіки в світі. Робота збирачів кави в Латинській Америці низькооплачувана. А живуть працівники скупчено, а це справжній рай для коронавірусу, що створює високий ризик поширення захворюваності. І може статися так, що каву буде нікому збирати. Тож увесь багатомільярдний кавовий бізнес планети буквально завис на волосині страху. І це після карантинної блокади кав'ярень, коли доходи і так наблизились до нуля.

Рятує економічно те, що закуповують зелені кавові зерна і самі їх обсмажують. Однак ціни на каву не підвищили.

Утім, як зміниться ситуація із коронавірусом, зокрема, восени, і як підлаштовувати бізнес знову - питання.

ТСН.Тиждень дізнавався, за яких умов можливий дефіцит кави та чаю

ТСН.Тиждень дізнавався, за яких умов можливий дефіцит кави та чаю

Як тільки оптовики зрозуміють, що нового урожаю з кавових плантацій чекати марно, ціни одразу почнуть зростати. Першою ознакою стане звуження асортименту. Тому кавомани усіх країн мали б  уже бігти в магазин запастись улюбленим сортом. І навчитись готувати каву вдома.

Колумбія, Бразилія, Перу, Мексика, Ефіопія, Гватемала - усі ці країни утворюють так званий кавовий пояс світу. І що цікаво, в світі стали настільки більше пити каву, що заради нових площ кавового дерева почали вирубати чайні плантації. Так зробила, наприклад, Індонезія.

"Не думаю, що буде якийсь глобальний дефіцит чаю. Тому що те, що видно по статистиці... у травні виробництва чаю показало якийсь світовий рекорд. Тому що люди дійшли до роботи, запустились заводи", - каже виконавчий директор компанії-імпортера чаю Максим Липко.

Окремого чорного чаю не існує. Це той самий зелений, але термічно оброблений. А щодо цін, то різких стрибків очікувати не варто поки що. А от чого варто, так це те, що замість десятків варіантів кави і чаю будемо вибирати всього з кількох максимально бюджетних.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
4859
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація