Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Через санкції російський мільярдер не зміг продати золотодобувну компанію

Угода з "токсичним активом" може відлякати майбутніх інвесторів.

Російська гірничодобувна компанія GV Gold не буде купувати "Золото Камчатки" у бізнес-групи "Ренова" та її бенефіціара, російського мільярдера Віктора Вексельберга: вони потрапили до санкційного списку Мінфіну США.

Про це пише РБК з посиланням на два джерела, ознайомлені з процесом переговорів.

За словами одного з них, угода з "токсичним активом", яким стала виглядати компанія "Золото Камчатки" через санкції США, може відлякати майбутніх інвесторів GV Gold напередодні давно запланованої IPO.

Тепер вторинні санкції можуть загрожувати будь-яким "іноземним особам" (фізичним та юридичним), задіяним в "істотних транзакціях" (significant transactions) з такими особами і компаніями, як Вексельберг або "Ренова". Російські компанії теж потрапили під ризик вторинних санкцій.

Угода з GV Gold вже не перша проблема для Вексельберга через санкції Мінфіну США. Так, його компанії довелося знизити частку в швейцарському машинобудівному концерні Sulzer менш ніж до 50%, продавши близько 15% самої компанії.

Санкції США також внесли невизначеність в операцію з продажу Вексельбергом частки в банку "Міжнародний фінансовий клуб" (МФК) "ОНЕКСИМу" Михайла Прохорова.

Тим часом президент РФ Володимир Путін провів нараду з економічним блоком уряду без прем'єра Дмитра Медведєва.

Нагадаємо, Міністерство фінансів США 6 квітня оголосило про новий раунд санкцій проти російських громадян, чиновників, компаній та державних фірм. Сполучені Штати Америки заморожують активи всіх фізичних і юридичних осіб, які потрапили під нову хвилю санкцій.

ВідеоРосія відреагувала на американські санкції погрозою легалізації промислового піратства

У новому списку американських санкцій – 24 бізнесмени та чиновники, а також 14 компаній, які належать їм та їхнім родичам. Акції цих компаній на світових біржах почали стрімко падати разом з курсом російського рубля. Наступного тижня в українській РНБО теж розглянуть можливість запровадження санкцій, але аналітики радять не поспішати – постраждати може сама Україна.

Росія відреагувала на американські санкції погрозою легалізації промислового піратства

Залиште свій коментар

Вибір редакції