Керівництво Польщі відмовилось літати військовими літаками

Уряд польщі розформує транспортний полк ВПС, що виконував завдання з авіаперевезення перших осіб країни, у тому числі й авіапереліт 10 квітня 2010 р., у якому загинув президент Лех Качинський.

Уряд Польщі прийняв рішення розформувати 36-й Спеціальний транспортний полк ВПС, що виконував завдання з авіаперевезення вищих посадових осіб країни. Цей крок став частиною великої чистки, розпочатої кабінетом Дональда Туска щодо вищого військового керівництва Польщі. Літак Ту-154 з президентом Польщі Лехом Качинським на борту, що розбився неподалік від аеропорту Смоленськ-Північний, був приписаний саме до 36-го спецполку.

Полк був сформований ще в 1945 році спеціально для перевезення перших осіб. За прикладом більшості європейських країн, підрозділ було приписано до військово-повітряних сил.

Це, на думку комісії, і стало головною причиною смоленської трагедії. Військові пілоти не мали необхідного досвіду польотів на цивільних лайнерах, командування ВПС не приділяло належної уваги підготовці льотного складу. Крім того, військові пілоти могли піддаватися в польоті тиску своїх безпосередніх командирів.

Рішенням уряду Дональда Туска обов'язки з перевезення перших осіб Польщі відтепер передаються національної цивільної авіакомпанії LOT. Весь парк 36-го спецполку буде розпроданий.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск 4 серпня оголосив про відставку 13 високопоставлених військовослужбовців.

Звільнення пов'язані з висновками комісії, яка розслідувала обставини катастрофи літака Ту-154 колишнього президента країни Леха Качинського.

Зокрема, своїх постів позбулися три генерали ВПС країни, а також 10 старших офіцерів.

Читайте також:

Через катастрофу під Смоленськом офіцери польських ВПС втратили роботу

Росія заявила, що у загибелі Качинського винна лише Польща

Міністр оборони Польщі пішов у відставку після звіту про Смоленську катастрофу

У Варшаві розшифрували таємничі фрази пілотів Качинського

ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: