Через вирок Ходорковському Росія боїться втратити інвесторів

У Дмитра Мєдвєдєва побоюються, що вирок екс-голові ЮКОСа може вплинути на імідж Росії і відлякати інвесторів.

Помічник президента РФ Аркадій Дворкович вважає, що вирок у другій справі ЮКОСа може негативно вплинути на відношення зарубіжних інвесторів до можливості діяльності в Росії. На думку Дворковича, у зв'язку з обвинувальним вердиктом, винесеним екс-главі ЮКОСа Михайлу Ходорковському і колишньому керівнику МФО МЕНАТЕП Платону Лебедєву 30 грудня, інвестори можуть переглянути своє ставлення до ризиків роботи в РФ. Разом з тим помічник президента утримався від конкретної оцінки вироку.

"Думаю, у значної частини, принаймні, зарубіжного співтовариства, серйозні питання будуть, і оцінка ризиків роботи в РФ підвищиться", - сказав Дворкович, відповідаючи на запитання, як він оцінює іміджеві втрати президента Дмитра Мєдвєдєва від вироку у другій справі ЮКОСа.

Щодо іміджевих втрат і ставлення інвесторів Дворкович припустив, що дуже скоро, "буквально через тиждень", все буде зрозуміло, коли ми "побачимо і почуємо все, що можна, в Давосі - найбільшому інвестиційному форумі". На думку помічника президента, питання, присвячені цій темі, будуть ставитися всім членам російської делегації, і "відношення інвесторів буде зрозуміле".

Тим часом захист Михайла Ходорковського вважає, що негативні наслідки для інвестиційного клімату в Росії від вироку у другій справі ЮКОСа вже настали. "Усе, про що говориться в майбутньому часі як можливі негативні наслідки, вже на сьогоднішній день, на превеликий жаль, вже настали. І переоцінка ризиків вже відбувається, і це вже опубліковано", - заявив адвокат Ходорковського Вадим Клювгант.

Відзначимо, що прес-служби президента і прем'єра ніяк не коментували вирок Ходорковському і Лебедєву. Прес-секретар прем'єр-міністра РФ Дмитро Пєсков відразу після винесення вердикту сказав, що коментарів не буде. Проте прем'єр висловив своє ставлення до справи ще перед винесенням вердикту. У ході "прямої лінії" Путін на питання про екс-голову ЮКОСа заявив, процитувавши героя популярного серіалу "Місце зустрічі змінити не можна" Гліба Жеглова, що "злодій повинен сидіти у в'язниці".

У той же час як прем'єр, так і президент неодноразово підкреслювали, коментуючи іншу справу ЮКОСу, що російський суд є незалежним. 31 грудня таку ж точку зору висловив глава МЗС РФ Сергій Лавров. Він відкинув критику Заходом вироку Ходорковському і заявив, що російські суди незалежні ні від якої влади.

Нагадаємо, вирок у справі Ходорковського і Лебедєва був винесено 30 грудня 2010 року. Підсудні були визнані винними в розкраданні нафти і "відмиванні" коштів. Хамовнічеський суд Москви засудив кожного з фігурантів до 13,5 років позбавлення волі в колонії загального режиму. При винесенні вироку суд додав до 13,5 років ще півроку, які їм залишалося провести в ув'язненні, відбуваючи покарання у першій кримінальній справі. У 2005 році Ходорковський і Лебедєв були засуджені на 8 років позбавлення волі, які повинні були закінчитися восени 2012 року. Суд визнав можливим зарахувати підсудним термін, який вони вже провели в ув'язненні.

Читайте також:

У ЄС хочуть ввести санкції проти російських чиновників через Ходорковського

Вступ Росії до СОТ ускладниться через вирок Ходорковському

Путіну загрожує "чорний список" Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: