Через вісім місяців після виборів в Іраку домовилися про створення уряду

Нурік аль-Малікі залишиться на посаді прем'єра Іраку, опозиційні сили одержать посади спікера парламенту та глави МЗС, посаду президента збереже за собою представник курдської меншості.

Провідним політичним силам Іраку нарешті вдалося домовитися про створення нового уряду, хоча парламентські вибори в країні пройшли ще в березні.

Із спільною заявою 11 листопада виступили представники двох найбільших блоків, очолюваних чинним прем'єр-міністром Нуріком аль-Малікі та його суперником, екс-прем'єром Айядом Аллаві.

Передбачається, що аль-Малікі залишиться на посаді прем'єра, блок Аллаві одержить посади спікера парламенту, міністра закордонних справ і глави нової Національної ради з політичної стратегії.

Посаду президента Іраку, як очікується, збереже за собою представник курдської меншості Джаляль Талабані.

І нарешті найближчим часом має відбутися засідання іракського парламенту, який був обраний навесні, але не діяв - через тривалу політичну кризу.

Представники США заявили, що досягнення угоди є "великим кроком вперед", але на думку опонентів Аль-Малікі, угоду було досягнуто завдяки маніпуляціям Ірану, в якому чинний прем'єр нещодавно побував з візитом.

Читайте також:

Іран взялася за створення в Іраку антизахідної влади

Прем'єр Іраку оголосив країну незалежною

Остання бойова бригада США залишила Ірак

На виборах в Іраку перемогла опозиція

ВідеоЧерез вісім місяців після виборів в Іраку домовилися про створення уряду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: