Через виверження вулкана на Камчатці тисячі тварин рятуються втечею

На Камчатці посилилося виверження вулканів. Околиці гори Кізімен засипані попелом на сотні кілометрів.

Камчатські вулкани знову активізувалися. До Кізімена та Каримського, які вивергаються, долучилися Безіменний і Шивелуч.

Зараз околиці вулкана Кізімен засипані попелом на сотні кілометрів, не припиняються підземні поштовхи. За словами вчених, виверження змушує рятуватися втечею тварин.

Диких північних оленів, занесених до Червоної книги, на Камчатці залишилося менше тисячі. І тепер ця єдина популяція змушена тікати із заповідника до мисливсько-браконьєрських місць.

"Гарантувати, що тварини сприятливо дочекаються тепла за межами заповідної території і повернуться на традиційні місця отелення, вже не можна ", - сказав заступник директора заповідника Володимир Мосолов.

"Після низки попелопадів і снігопадів, заморозків і відлиги покрив в районі Кізімена фактично перетворився на цемент. Тварини не в змозі пробити його копитами і дістатися до корму. Єдиний засіб виживання диких оленів взимку - ягель - виявився замурований під твердою кригою льоду і попелу", - розповів учений.

На фотографіях, зроблених з повітря, видно, що дикі північні олені сильно заслабли, деякі ледве тримаються на ногах.

Виверження Кізімена триває з грудня 2010 року. Рясні попелопади здатні вивести оленячі пасовища з ладу на кілька десятиліть. Лишайники і мохи - основні показники чистоти навколишнього середовища, які як губка вбирають продукти виверження, - потім з їжею потрапляють в організм оленів, вражаючи органи травлення і дихання.

Кізімен - один з 29 діючих вулканів Камчатки. Він "спав" кілька десятиліть вулкан і почав проявляти активність у липні 2010 року.

Читайте також:

Під супервулканом в США знайшли море розпеченої магми

Підземні поштовхи в Японії можуть розбудити священний вулкан Фудзі

Найактивніший вулкан світу на Гаваях почав фонтанувати вогняною лавою. ФОТО

Вулкани Камчатки розлютилися: оголошено помаранчеву ступінь загрози

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: