Через загрозу нового розливу хімікатів в Угорщині оголошено евакуацію

Мешканців міста Колонтар, яке найбільше постраждало через розлив отруйного червоного шламу, евакуювали. Рятувальники попередили, що старий резервуар може прорвати ще раз.

В Угорщині евакуйовані мешканці населеного пункту Колонтар, розташованого недалеко від глиноземного заводу Ajka Timfoldgyar, де 4 жовтня стався витік отруйних відходів.

Евакуація була оголошена у зв'язку з тим, що рятувальники 9 жовтня виявили нові тріщини на резервуарі, звідки витекло більше мільйона кубічних метрів червоного шламу. У разі повторного витоку, попередили рятувальники, з резервуара може вилитися ще близько півмільйона кубометрів токсичних речовин.

Свої домівки змушені залишити близько 800 жителів Колонтару. Люди розміщені в школах у сусідньому місті Айкі. Всі евакуйовані забезпечені питною водою та продуктами, запевнили представники місцевої влади. Розпорядження приготуватися до евакуації отримали і кілька тисяч жителів Девечера, також розташованого недалеко від місця аварії.

Розлив отруйного червоного шламу на глиноземному заводі Ajka Timfoldgyar стався 4 жовтня. З пошкодженого резервуара в навколишнє середовище потрапило близько 1,1 мільйона кубометрів шламу. У результаті розливу шламу загинули семеро людей, включаючи 14-ти місячну дитину. Ще одна людина, яка опинилася в зоні події, досі вважається зниклою безвісти.

У зв'язку з аварією на заводі Ajka Timfoldgyar в Угорщині було оголошено надзвичайний стан, влада країни звернулася за допомогою до Євросоюзу.

Наразі існує небезпека потрапляння отруйних речовин у води Дунаю, проте угорська влада стверджує, що їй вдалося локалізувати зону забруднення. Отрутохімікати загрожують і Україні. У МНС повідомили, що за 14 діб токсичні речовини з угорського заводу можуть потрапити в українську ділянку ріки Дунай поблизу міста Рені Одеської області.

Читайте також:

Гребля резервуара з токсичними відходами в Угорщині може впасти

Жертвами екологічної катастрофи в Угорщині стали вже семеро людей

Токсичні відходи з Угорщини допливуть до України за два тижні

Токсичні відходи з Угорщини дісталися Дунаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: