Через землетрус в Японії вісь Землі знову змістилася: планета почала обертатися швидше

Вчені вважають дуже ймовірними нові коригування змін на планеті з урахуванням збереження високої сейсмічної активності у Японії.

землетрус і цунамі в японії_1
AFP
Через землетрус в Японії вісь Землі змістилася
Потужний землетрус у Японії привів до зсуву власної осі Землі, навколо якої планета збалансована за масою, на 17 сантиметрів і до скорочення тривалості земних діб на 1,8 мікросекунди.

Ці уточнені дані навів Річард Гросс з Лабораторії реактивного руху НАСА, розташованої в Пасадіні (штат Каліфорнія). Два дні тому параметри були іншими - 15 сантиметрів і 1,6 мікросекунди.

Попередні розрахунки вдалося перевірити і скоригувати на основі показань орбітальних супутників США. Їх дані дозволяють скласти найбільш точну картину змін на планеті. Вчений вважає дуже ймовірними нові коригування з урахуванням збереження високої сейсмічної активності у Японії, однак вони будуть вкрай незначними.

Як пояснив Гросс, власна вісь Землі, яку не можна плутати з віссю обертання планети, зміщується постійно під впливом будь-яких подій, які призводять до зміни розподілу мас великих об'єктів на поверхні.

"Тривалість доби змінюється точно так само, як фігурист нарощує швидкість обертання свого тіла на місці, притискаючи руки до боків. Землетрус в Японії змістив масу Землі таким чином, що планета стала обертатися трохи швидше. Відповідно, тривалість доби скоротилася", - додав учений НАСА.

Спеціаліст порівняв катаклізм в Японії з торішнім землетрусом біля берегів Чилі. Воно змістило власну вісь Землі на 8 сантиметрів і скоротило тривалість доби на 1,26 мікросекунди.

Землетрус, що відбувся 11 березня магнітудою 8,9 на північному сході Японії, визнано національним метеорологічним агентством найсильнішим за всю історію спостережень. Кількість жертв руйнівного землетрусу і цунамі в Японії перевищила тисячу осіб.

Проте спостерігачі не сумніваються, що понад 10 тисяч загиблих в результаті землетрусів і слідували за ними руйнівних цунамі буде тільки в одній японській префектурі Міяги, яка найбільше постраждала від стихійного лиха.

Слідкуйте за новинами про наслідки потужного землетрусу і цунамі в Японії тут.

Читайте також:

Кількість загиблих і зниклих безвісти в Японії перевищує 4,5 тис осіб

У зруйнованій землетрусом та цунамі Японії почалося виверження вулкана

Землетрус в Японії скоротив земну добу

ВідеоВісь землі змістилася

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: