Через зсуви і масові жертви в Гватемалі оголошено надзвичайний стан і національну жалобу

Внаслідок зсувів в різних місцях, в Гватемалі загинуло щонайменше 38 осіб. В країні оголошено надзвичайний стан і національну жалобу.

 До теперішнього часу в Гватемалі в результаті повеней і зсувів у різних районах країни загинуло 38 людей.

З урахуванням важких наслідків проливних дощів, президент Альваро Колом напередодні оголосив про введення в країні надзвичайного стану.

Також президент оголосив понеділок, 6 вересня, днем національної жалоби за загиблими.

Тіла 21 людини витягнули рятувальники на заході Гватемали, де п'ять автомобілів і автобус виявилися заваленими потужним зсувом.

Передбачається, що під шаром бруду й каменів ще залишаються кілька десятків людей. У ході операції вдалося врятувати лише 15 осіб. Роботи на місці катастрофи тривають. На місці події працюють близько 200 рятувальників. Відзначається, що серед загиблих є декілька учасників пошукових робіт. Ще один зсув, в результаті якого загинули 12 людей, зійшов неподалік від столиці Гватемали. Шестеро людей загинули в результаті сходу обвалів в інших районах країни.

Зсув відбувся на території західного департаменту Тотонікапан в районі 171 кілометра Панамериканского шосе. Потужний потік змив автомобілі та автобус у яр глибиною 300 метрів. Президент країни Альваро Колом назвав ситуацію, що склалася, національною трагедією і наказав закрити ділянку Панамериканського шосе, де сталося більшість зсувів. За деякими даними, під зсувними масами можуть знаходитися від 40 до 50 осіб.

Причиною зсувів стали тропічні зливи, що розмили грунт у гірських районах Гватемали.

Читайте також:

У Гватемалі провалився під землю триповерховий житловий будинок

У Гватемалі відбулося виверження вулкана, є жертви

Виверження двох вулканів у Латинській Америці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: