"Чергова брехня" Окруашвілі

Генпрокуратура Грузії назвала Окруашвілі брехуном. Вони не тиснули на нього, тим паче що на всіх допитах був присутній адвокат екс-міністра.

Генпрокуратура Грузії звинуватила у брехні екс-міністра оборони Іраклія Окруашвілі, який напередодні у прямому ефірі телекомпанії "Імеді" заявив, що відмовитися від звинувачень, виказаних ним на початку вересня на адресу вищого керівництва країни, його примусили під тиском.

"Хочу категорично спростувати, що свідчення слідству Окруашвілі давав під тиском. Це - його чергова брехня," - заявив заступник генерального прокурора Грузії Ніколоз Гварамія, відзначивши, що на всіх слідчих процедурах відносно Окруашвілі був присутній адвокат, передає агентство "Новости-Грузия".

У понеділок екс-міністр оборони Іраклій Окруашвілі заявив, що давав свідчення слідству під тиском.

"Я перепрошую за ті свідчення, які мене вимусили дати під час арешту, і цим я не виправдав надії багатьох," – заявив Іраклій Окруашвілі в прямому ефірі телеканалу "Імеді" увечері у понеділок, 5 листопада.

Звертаючись до учасників акції протесту опозиції у Тбілісі, що проходить на проспекті Руставелі, перед парламентом, Окруашвілі заявив:

"Я хочу вибачитися перед тими, хто стоїть на Руставелі, за те що я зараз не з вами, мені доводиться бути в Мюнхені. Я був вимушений стати політичним біженцем через режим Саакашвілі. Я хочу повернутися до Грузії повноцінним, не знаю коли, але це обов'язково буде. Я тільки й роблю, що думаю, як би вимусити тебе (президента Грузії – Прим.Ред.) втекти з країни".

Ця заява стала першим публічним виступом екс-міністра оборони після його арешту.

Окруашвілі відзначив, що в ніч від'їзду з Тбілісі його привели прямо до трапу літака, посадили в нього і видворили з країни. При цьому екс-міністр визнав, що дійсно просив Генпрокуратуру про можливість виїхати за межі країни для лікування й підписав відповідний документ.

"Під час мого знаходження в ізоляторі мені пропонували найрозкішніші умови заради того, щоб я відмовився від політичної діяльності," - сказав він.

На питання журналіста про те, як вдалося правоохоронним структурам одержати від нього визнання, Окруашвілі сказав, що при цьому виявлявся на нього тиск "у чисто людському плані".

"Жодних речовин або якихось ліків мені не давали. Не думаю, щоб вони (власті – Прим.Ред.) на це могли піти," - сказав він.

В ефірі телекомпанії Окруашвілі обвинуватив Саакашвілі в підготовці плану фізичної ліквідації бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі і в корупції. Окруашвілі також сказав, що йому відомо про те, що колишній прем'єр-міністр Грузії Зураб Жванія загинув не там, де було знайдене його тіло. Пізніше на допиті Окруашвілі відмовився від своїх слів і сказав, що робив ці заяви з метою одержати політичні дивіденди.

Кажучи про суму застави в 10 мільйонів ларі (6 мільйонів доларів), Окруашвілі відзначив, що ці гроші він не платив.

"Цю суму примусили виплатити бізнесмена двору Саакашвілі Тамаза Ніжарадзе, який працює в порту Поті," - сказав Окруашвілі.

Екс-міністр підкреслив, що всі звинувачення висловлені ним на адресу Саакашвілі це правда і відповідні документи у нього є.

"Природно, довести це в умовах нинішньої судової системи в Грузії я не можу. Якщо буде теоретична можливість того, що цю справу розгляне суд якої-небудь держави, я йому (Саакашвілі – Прим.Ред.) усе це доведу," - сказав Окруашвілі.

Колишній соратник президента Грузії, екс-міністр оборони Іраклій Окруашвілі наприкінці вересня оголосив про створення опозиційної партії "Рух за єдину Грузію" та виступив у телеефірі зі звинуваченнями на адресу вищого керівництва країни. Зокрема, він звинуватив президента Грузії Михайла Саакашвілі у спробі фізичного усунення бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі, членів сім'ї президента - в корупції та здирництві. Через два дні після заяви Окруашвілі був арештований, йому були пред'явлені звинувачення у здирстві, службовій халатності, перевищенні посадових повноважень і відмиванні грошей.

Арешт Окруашвілі послужив поштовхом до об'єднання грузинської опозиції. Наступного дня після його арешту лідери декількох партій оголосили про створення Об'єднаної національної ради опозиції.

На допиті Окруашвілі повністю відмовився від своїх скандальних заяв на адресу президента і частково визнав себе винним у пред'явлених йому звинуваченнях. Відеокадри визнань Окруашвілі були надані слідством грузинським телекомпаніям. Після здійснення процесуальної операції Окруашвілі був звільнений під заставу в 6 мільйонів доларів.

Опозиція стверджує, що Окруашвілі свідчив під тиском, представники властей це категорично заперечують.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: