Чергові страйки в Греції: лікарі та працівники транспорту вийдуть на вулиці

Грецію охопила нова хвиля страйків проти трудової політики уряду країни. Страйкувати будуть лікарі, фармацевти, працівники транспорту і фермери.

Новий раунд страйків в Греції проти політики уряду щодо скорочення витрат почнеться у понеділок, 7 лютого. Страйкувати будуть лікарі, фармацевти, працівники транспорту і фермери.

Лікарі, що працюють на найбільший державний фонд медичного страхування IKA, страйкують вже тиждень і не мають наміру приймати пацієнтів як мінімум до 11 лютого. Також страйкують лікарі в лікарнях, незадоволені планами уряду позбавити їх низки привілеїв.

Уряд має намір почати у понеділок роздачу пацієнтам спеціальних талонів, щоб ті могли потрапити на прийом до інших лікарів, що мають контракти з державою.

Фармацевти, які за останні два тижні не працювали майже всі дні, мають намір продовжити страйки як мінімум до середи, 9 лютого. Власники та працівники аптек незадоволені планами уряду скасувати низку обмежень на роботу в цій професії. Ці обмеження захищають працівників від конкуренції, але лягають додатковим тягарем на платників податків у вигляді завищених цін на ліки.

Афінський транспорт, який страйкує вже третій місяць, оголосив про те, що страйки почнуться з понеділка з новою силою. У понеділок і вівторок на 4-5 годин зупиниться афінське метро та автобуси.

Влада має намір встановити межу для зарплат в транспортному секторі і скоротити державні дотації транспортним компаніям. У зв'язку з цим з початку лютого вартість проїзду в громадському транспорті зросла на 20-40%.

Міністр транспорту Дімітріс Реппас заявив у неділю, що влада не має наміру втручатися в проведення страйків і сподівається, що двомісячні незручності не викличуть невдоволення пасажирів.

Нарешті, фермери готуються блокувати у понеділок дороги та прикордонні переходи на кордоні з Болгарією, вимагаючи від влади субсидій.

Два роки тому тактика блокади доріг по всій країні дозволила фермерам добитися обіцянок виплат у розмірі 500 мільйонів євро. Однак з тих пір в країні змінився уряд, а Греція опинилася в кроці від дефолту, від якого її врятували лише кредити ЄС і МВФ.

Тепер кредитори пильно стежать за витратами уряду, і представники кабінету міністрів уже заявили, що цього разу фермери не доб'ються додаткових субсидій.

Нагадаємо, попередня хвиля страйків проти трудової політики уряду прокотилася Грецією 31 січня. Зокрема, вкотре порушилася робота міського транспорту в Афінах: метро оголосило 24-годинний страйк, а автобуси зупинялися з 11 до 16 години.

Читайте також:

Грецію охопила анитиурядова хвиля протестів

В Афінах демонстранти побили колишнього міністра транспорту

Греція відгородиться від Туреччини 12-кілометровим парканом

У центрі Афін вибухнув замінований мотоцикл

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: