Черговий допит де Вільпена

У Парижі почався черговий допит екс-прем'єра Домініка де Вільпена у справі "Клірстрім". Позивачем у справі виступає сам Саркозі.

У Парижі почався черговий допит екс-прем'єра Домініка де Вільпена у справі "Клірстрім". Його звинувачують в "пособництві в наклепницькому доносі" на президента Франції Ніколя Саркозі.

Позивачем у справі виступає сам Саркозі. Де Вільпен прийшов до суду пішки в 10 годині ранку у супроводі своїх адвокатів - Олівье д'Антена і Люка Брассоле.

"Я говорив суддям з моменту першого надання свідчень, що мова йде не про політичну, а про міжнародну і економічну справу", - заявив екс-прем'єр у будівлі суду.

Де Вільпен наполягає на своїй невинності в наклепі і вважає, що справа є не політичною, а була пов'язана з інтригами, мета яких - пост голови європейської авіабудівної компанії EADS. Останній допит де Вільпена відбувся 13 вересня, він тривав більше восьми годин. Тоді обвинувачений передав суддям, які розслідують справу, своє 80-сторінкове досьє і детально розповів про його зміст

За його словами, президент Саркозі не розкриває всю інформацію, якою володіє про справу "Клірстрім", і використовує цей скандал, щоб з'явитися перед суспільством в образі єдиної жертви наклепу.

Досьє "Клірстрім" отримала назва за іменем міжнародної фінансової корпорації, що знаходиться в Люксембурзі. Спочатку справа розслідувалося про незаконні доходи, які нібито отримували відомі французькі політики.

Проте незабаром слідство встановило, що анонімні звинувачення проти політиків є помилковими, і почало встановлювати замовників звинувачень. 

У числі тих, проти кого висувалися звинувачення, фігурувало ім'я колишнього міністра фінансів, а нині президента Франції Ніколя Саркозі, в числі можливих замовників згадувалися його вірогідні суперники в боротьбі за пост глави держави, зокрема, прем'єр-міністр Домінік де Вільпен і колишній президент країни Жак Ширак.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: