Черговий дипломатичний скандал: Саудівська Аравія відкликала посла з Канади та припинила авіасполучення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Такі дії були викликані заявою очільниці канадського МЗС про недотримання прав людини в ісламській країні.

Саудівська Аравія відкликала свого посла з Канади та призупинила авіасполучення з цією країною після заяв очільниці канадського МЗС Христі Фріланд про недотримання прав жінок.

Фотогалерея За кермом, але у хіджабі: як жінки у Саудівській Аравії святкують зняття заборони на водіння машин (18 фото)

У відповідь на це, Ер-Ріяд відликав з Канади свого посла, а державні авіалінії у понеділок, 6 серпня, призупинили рейси до та з канадського Торонто. Перед тим, у неділю, 5 серпня, Саудівська Аравія заморозила нові торговельні та інвестиційні угоди, відкликала свого посла з Канади і дала канадському послу добу, щоб покинути Саудівську Аравію, оголосивши його персоною нон ґрата. Також було оголошено про призупинення освітніх програм обміну між країнами.

Дипломатична напруженість між Саудівською Аравією та Канадою зростає через те, що влада Канади розкритикувала затримання саудівських правозахисників на батьківщині та закликала їх негайно звільнити. Ер-Ріяд вважає заклики до негайного звільнення "негідними і неприйнятними у відносинах між країнами".

Серед нещодавно затриманих у Саудівській Аравії активісток руху за права жінок - Самар Бадаві, сестра ув'язненого через ліберальні переконання блогера Раефа Бадаві. Діти і дружина Бадаві живуть з 2013 року у Канаді.

"Канада завжди відстоюватиме захист прав людини у самій Канаді та в цілому світі", - заявила глава МЗС Канади Христя Фріланд.

За останні кілька місяців Саудівська Аравія провела низку ліберальних реформ, зокрема дозволила жінкам водити автомобілі та відновила роботу комерційних кінотеатрів.

ВідеоУ Саудівській Аравії жінкам офіційно дозволили кермувати автомобілем

Відучора вступив в дію дозвіл офіційно керувати автомобілями жінкам у Саудівській Аравії. Заявку на отримання водійських прав подали більше 120 тисяч жінок. Представники автомобільного ринку кажуть - завдяки появі водійок очікують зростання бізнесу до 10%, і вже планують різні заходи, аби залучити якомога більше клієнток. 

У Саудівській Аравії жінкам офіційно дозволили кермувати автомобілем

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції