Черкеси вирішили вимагати автономії в складі Росії

Черкеси провели надзвичайний з'їзд, де прийняли рішення вимагати автономії, мотивуючи тим, що народ не може належним чином самореалізуватися.

Делегати надзвичайного з'їзду черкесів, який пройшов в суботу в столиці Карачаєво-Черкесії, прийняли резолюцію з вимогою відновити Черкеську автономію в статусі республіки в складі Російської Федерації.

При цьому раніше мова йшла про створення не республіки, а Черкеської автономної області.

На з'їзді було також прийнято рішення створити міжнаціональну комісію, яка буде займатися питанням відновлення автономії. Делегати мають намір направити лист зі своїми вимогами президентові Росії Дмитру Мєдвєдєву, прем'єрові Володимиру Путіну і повноважному представникові президента в Північно-Кавказькому федеральному окрузі Олександру Хлопоніну.

Офіційної реакції на резолюцію надзвичайного з'їзду черкесів поки немає.

Організатор зборів - черкеська громадська організація "Адиге Хасе". У зверненні оргкомітету з підготовки форуму говориться, що "сьогодні черкеський народ не має в Карачаєво-Черкеській республіки ніякої юридичної перспективи для свого відродження та розвитку". За словами організаторів, другий за рахунком етап з'їзду було вирішено зібрати у зв'язку з тим, що аналогічна резолюція першого етапу (який пройшов у листопаді 2008 року) з вимогою відновити Черкеську автономну область була проігнорована владою.

"Адиге Хасе" виступає за відтворення Черкеської автономії на території Ставропольського краю з 1994 року, після того, як з'їзд руху висловив недовіру керівництву Карачаєво-Черкеської республіки. На думку прихильників руху, КЧР повинна бути розділена, так як ні один з народів республіки, крім карачаївців, не зміг "належним чином самореалізуватися".

Карачаєво-Черкеська республіка була утворена в січні 1922 року, її населення складає близько 430 тисяч людей 80 національностей. За даними перепису 2002 року, черкесів серед них 11,3 відсотка, більшість же становлять карачаївці та росіяни. При цьому останні десятиліття керують республікою тільки карачаївці.

Читайте також:

Боснійські серби мають намір розширити автономію у складі Боснії та Герцеговини

У Криму День автономії зустріли закликами зупинити українське свавілля

Закарпаття затвердило гімн: Русский да живет народ!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: