Червона Мечеть не здається

Пакистанські улеми збираються зустрітися сьогодні з лідером ісламістів Червоної Мечеті, аби переконати його відпустити дівчат і дітей.

Абдул Рашид Газі
Лідер ісламістів Червоної Мечеті Абдул Рашид Газі
Група відомих пакистанських улемів (релігійних діячів) має намір зустрітися сьогодні, 7 липня, з лідером ісламістів Червоної Мечеті (Лал Масджід), блокованої військами в пакистанській столиці, щоб переконати його відпустити дівчат-студенток і дітей, що досі залишаються в мечеті, повідомляють телеканали.

”Ми хочемо, щоб керівництво Лал Масджід відпустило всіх дітей і молодих дівчат, які ще залишаються там," - сказав тележурналістам один із лідерів цієї делегації.

Учителька Червоної Мечеті
Викладачка богослов'я Червоної Мечеті, що добровільно здалася властям
Вранці зі світанком з боку Червоної мечеті знов були чутні вибухи та звуки пострілів. Лідер ісламістів Абдул Рашид Газі, що засів у мечеті, як і раніше відмовляється здаватися на умовах властей, які вимагають беззастережної капітуляції.

Газі заявляє, що готовий припинити опір і наказати своїм прихильникам вийти, тільки якщо одержить гарантії властей, що йому дозволять залишитися в мечеті. Він також запевняє, що нікого не утримує в Червоній Мечеті силою.

Я пропонував всім дівчатам піти, але вони відповіли, що хочуть залишитися," - сказав Газі пресі телефону.
Проте батьки ряду студентів, що зуміли покинути мечеть, заявляють, що їхніх дітей намагалися насильно утримати всередині Лал Масджід озброєні люди.

Жінки Червоної Мечеті
Студентки Червоної Мечеті, що кількома днями раніше здалися правоохоронцям
Блокада відомої своїм радикалізмом Червоної Мечеті в Ісламабаді триває вже четвертий день. Зіткнення почалися в пакистанській столиці у вівторок, після озброєної сутички між студентами медресе при мечеті та силами правопорядку.

В результаті перестрілок загинули, за останніми даними, 20 чоловік. Близько 200 одержали поранення, травми, та були уражені сльозоточивим газом.

За минулі дні з Лал Масджід вийшло більше 1200 студентів. Проте ще декілька сотень ісламістів залишається всередині комплексу. Власті заявили, що готові почати штурм, якщо ті не здадуться.

Патруль коло Червоної мечеті
Пакистанські правоохоронці, що патрулюють територію довкола Червоної Мечеті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: