Червоний хрест: бої у Конго привели до катастрофи

Запеклі збройні зіткнення між повстанцями та урядовими військами на сході Демократичної Республіки Конго (ДРК) в районі адміністративного центру провінції Північне Ківу міста Гома привели до ”гуманітарної катастрофи” в регіоні.

Про це сказано в заяві Міжнародного Червоного хреста, в якій наголошується, що райони боїв залишили десятки тисяч осіб.

У документі вказується, що в Гомі панує хаос, розграбовані госпіталі, пограбування тривають і сьогодні. У місті припинили свої роботи всі міжнародні гуманітарні організації, люди залишилися без продовольства, медичного обслуговування, укриття і не захищені від насильства.

Керівництво миротворчої місії ООН у ДРК вирішує питання про перекидання додаткових своїх підрозділів на схід країни. Вони мають посилити розквартированих там понад 5 тисяч миротворців, які надають допомогу мирному населенню, урядовим військам і докладають зусиль для недопущення захоплення повстанцями Гоми. Під їх контролем залишаються аеродром і стратегічні об`єкти.

Верховний представник з питань зовнішньої політики та безпеки Європейського Союзу Хав’єр Солана заявив, що країни Євросоюзу готові надати літаки для доставки гуманітарній допомоги на схід ДРК.

Він також заявив, що ”в Брюсселі приступили до вивчення” пропозиції Франції щодо направлення від 400 до 1500 європейських миротворців у ДРК для сприяння гуманітарній місії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: