Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чеські бізнесмени закликали уряд спростити працевлаштування українців

Місцеві роботодавці заявляють про нестачу робочої сили.

Представники бізнесу Чехії звернулися до уряду з проханням збільшити набір українських претендентів на роботу в зв'язку з браком робітників у країні.

Про це з посиланням на місцеве видання Novinky пише "Європейська правда".

"Ми закликаємо уряд республіки в терміновому порядку прийняти пропозицію щодо збільшення кадрового потенціалу Міністерств закордонних справ і внутрішніх справ для прискорення обробки більшої кількості запитів про трудові карти, і допомогти компаніям забезпечити відсутні кадрові ресурси для забезпечення виробництва і послуг", - йдеться в заяві.

Як зауважили в Союзі підприємців, компанії пропонують 140 тисяч вільних позицій для працівників, а в рамках нинішнього так званого "режиму Україна" щорічно встановлюється квота на 3800 працівників.

До того ж, за словами місцевих роботодавців, наразі урядовий проект про легальний прийом на роботу українців на практиці не працює, зокрема, минулого року квоти були вичерпані до червня, а оформлення робочої карти для одного заявника займає до шести місяців.

Своєю чергою у профспілках вважають, що бізнесмени просто хочуть зекономити, отримавши дешеву робочу силу.

"Часто під час пошуку професійних робітничих професій стикаєшся з заробітною платою близько 12 тисяч крон ($ 475). За ці гроші чеський громадянин насилу зможе прожити, і абсолютно ясно, що навряд чи він погодиться на такі умови", - пояснив голова Чесько-моравської конфедерації профспілок, додавши, що якщо через місяць місце не зайняте, то компанія може найняти іноземного працівника.

Нагадаємо, раніше у Польщі вирішили змінити умови працевлаштування українців. Зараз частина документів працедавців потрапляє на чорний ринок.

Залиште свій коментар

Вибір редакції