Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чеські силовики визнали проросійських активістів найбільшою загрозою для конституційного ладу країни

Ці люди найбільш інтенсивно агітували проти нинішньої політичної системи Чехії.

Чеська Служба безпеки та інформації визнала проросійських активістів, які позитивно ставлять до РФ і поширюють дезінформацію, найбільшою загрозою для конституційного ладу країни.

Про це повідоимило Radio Praha посиланням на щорічну доповідь Служби безпеки та інформації (BIS) Чехії.

Дезінформація, яку поширюють в інтересах Російської Федерації, ходить від різних націоналістичних і популістських течій. У документі повідомляється, що саме такі люди або політичні партії останні кілька років найбільш інтенсивно та систематично агітували проти нинішньої політичної системи Чехії, а також проти її членства в Євросоюзі та НАТО.

У доповіді також зазначено, що на території Чехії діють китайські розвідувальні служби. Ціль шпигунства - чеське академічне співтовариство, служби безпеки і цивільна адміністрація. У них спецслужби Китаю намагаються вербувати агентуру. 

Слід зауважити, що у торішній доповіді чеська СБІ стверджувала, що Росія і Китай посилили розвідувальну діяльність на території країни. Зазначалося, що Москва і Пекін нібито дотримувалися мети підірвати єдність ЄС за допомогою Чехії. 

У жовтні цього року очільник чеської Служби безпеки Михайло Коуделка оголосив, що його відомство і оліція викрили діяльність російської шпигунської мережі, яка діяла через посольство РФ в Празі. Дипустанова РФ висловлювання глави чеської спецслужби спростувала. 

Як повідомлялося раніше, за хакерською атакою на міністерство закордонних справ Чехії стоїть Головне розвідувальне управління Росії. "Чеський МЗС знову атакований хакерами з російського ГРУ, говорять дипломатичні джерела. Тому я розумію, що ми ведемо відкриту гібридну війну з Росією", - заявив голова фракції партії STAN у парламенті Чехії Віт Ракушан.

Залиште свій коментар

Вибір редакції