Чеських політиків закликають не ходити на вечірки до росіян

Чеська розвідка попередила державних політиків, що їхні візити на приватні вечори до російських колег можуть закінчитися звинуваченням у шпигунстві.

Чеська цивільна контррозвідка (BIS) застерігає чеських політиків від відвідин численних "приватних" заходів, які організовує російське посольство. Інакше їх можуть запідозрити в контактах з московськими шпигунами.

Як повідомив впливовий інформаційний сервер Aktualne.cz, попередження провідним чеським політикам є конфіденційної версією щорічного звіту контррозвідки.
Один з її агентів повідомив журналістам, що російська розвідка не обмежується рутинним накопиченням даних, а намагається завоювати якомога більше агентів впливу.

Відомо, що частими гостями празьких вілл, які належать московському посольству або чехам, які з ним тісно пов’язані, були колишній прем’єр-міністр Мілош Земан, сенатор Мірослав Антл, лідер чеських комуністів Войтех Філіп, екс-міністри Ян Каван, Їржі Поспішіл та інші не менш знані політики.

Контррозвідка звертає увагу на той факт, що асистент сенатора Роман Віммер є компаньйоном російсько-чеського підприємця Ігоря Стрельця, якого було викрито як московського шпигуна.

Автори статті на поцікавилися в кількох найбільших "друзів" російських дипломатів, чим обумовлено їхні нестандартні взаємини. Колишній полковник чехословацької армії, а нині мільйонер Зденєк Збитек відповів, що нестандартні взаємини з росіянами має також президент Вацлав Клаус.

А колишній шеф чеського зовнішньополітичного відомства Ян Каван послався на свою любов до молдавського вина, яким зазвичай пригощають росіяни на своїх вечірках.

Нагадаємо, що в березні британського Комітету після розвідки і безпеки оприлюднив доповідь про те, що Росія наповнила Великобританію своїми шпигунами, а ресурсів, що виділяються для боротьби з ними, не вистачає.

А у квітні двох російських дипломатів було вислано з Брюсселя через шпигунський скандал, в якому був замішаний естонський високопосадовець Херманн Сімм. Він, як стверджують в Північноатлантичному альянсі, передавав секретну інформацію Росії.

Читайте також:

Син колишнього агента ЦРУ зізнався у шпигунстві на користь РФ

Затриманий в Грузії військовий експерт признався в шпигунстві на користь Росії

Румунія підозрює свого вояка в шпигунстві на користь України

СБУ готова звинуватити російські спецслужби в шпигунстві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: