Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чеського президента Земана підозрюють у тісних зв’язках із русинськими сепаратистами - ЗМІ

Своєю чергою у лідера Чехії заперечують підтримку русинів.

Президент Чехії Мілош Земан тісно контактує з представниками русинської організації, яка домагається визнання русинів в Україні та автономії Закарпаття і має прямі зв’язки з РФ.

Про це повідомляє чеське видання Aktualne.

За даними видання, Василь Джуган та Михайло Тяско, які входять до керівництва Всесвітньої ради підкарпатських русинів, були серед прихильників чеського президента у його виборчому штабі в суботу. А загалом їхні контакти з Земаном тривають роками. Зокрема, вони беруть участь у різних офіційних заходах, а минулого року супроводжували президента Чехії під час поїздки до Росії.

"Хоч Джуган та Тяско протягом довгого часу живуть у Чехії, їхня програма – визнання русинського народу в Україні та автономія Закарпатської області, у минулому – Підкарпатської Русі у складі Чехословаччини. Вони також виступають проти українського уряду, що часто та виразно висловлюють у соціальних мережах", - наголошує видання.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс вважає, що Всесвітня рада підкарпатських русинів є антиукраїнською організацією, яка підтримує контакти з Росією. "Деякі представники цієї організації відомі тісними контактами з Росією та підтримують її агресію проти України. Їхню антиукраїнську діяльність ми сприймаємо негативно", - зазначив він.

Водночас у президента Чехії Мілоша Земана офіційно дистанціювалися від керівництва русинської організації, заперечивши підтримку вимог щодо автономії.

"Немає жодних особистих відносин. Це повністю внутрішня справа України", - заявив прес-секретар чеського президента Їржі Овчачек.

Своєю чергою Михайло Тяско запевнив видання, що президент Земан і лідер чеських ультраправих Томіо Окамура стали єдиними людьми, які підтримують вимоги русинів.

"Президент демократично сказав, що не бачить нічого поганого в тому, що русини можуть бути визнаними, якщо вони цього хочуть, у всіх сусідніх державах, і навіть в Росії, і що він не бачить причин, чому Україна не повинна визнавати русинський народ", - сказав він.

Нагадаємо, раніше одіозний прихильник Путіна переміг на виборах президента Чехії. Скандальний політик залишиться на посаді на наступний строк.

Залиште свій коментар

Вибір редакції