Чи ефективна вакцина AstraZeneca від "британського" штаму коронавірусу: відповідь розробників

Чи ефективна вакцина AstraZeneca від "британського" штаму коронавірусу: відповідь розробників

Фото: Associated Press

Також дослідники вивчають потенційну ефективність вакцини проти варіанту з ПАР.

За результатами попередніх досліджень розроблена компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом вакцина від COVID-19 захищає від зараження "британським" штамом коронавірусу.

Про це йдеться на сайті шведсько-британської фармацевтичної компанії.

"Дані наших випробувань вакцини ChAdOx1 вказують на те, що вона не лише захищає від оригінального пандемічного вірусу, але також від нового варіанту, B.1.1.7, який спричинив сплеск захворювань з кінця 2020 року по всій Великій Британії", - заявив  директор Оксфордської групи з вакцин Ендрю Поллард.

Зазначається, що у період від 1 жовтня 2020 року по 14 січня 2021 року експерти досліджували мазки добровольців із активним чи безсимптомним перебігом коронавірусу, які брали участь у другій і третій фазі випробувань їхньої вакцини.

Водночас очільниця дослідницької лабораторії Оксфордського університету Сара Гілберт стверджує, що "налаштувати вакцину з урахуванням варіанту, виявленого в Великій Британії, має бути нескладно". За її словами, виробники можуть швидко вставити нову послідовність генів з цього варіанту у вірус, необхідний для виготовлення вакцини. Вона уточнила, що цей процес подібний до створення вакцин проти сезонного грипу.

Також дослідники вивчають потенційну ефективність вакцини проти варіанту, який виник в Південно-Африканській Республіці.

Нагадаємо, що Україна отримала підтвердження щодо постачання 12 млн доз вакцин проти коронавірусу від АstraZeneca та Novavax. Доставлення щеплень розпочнеться у лютому. 

Як повідомлялося, вперше виявлений у Великій Британії штам COVID-19 "VOC 202012/01", який вважають заразнішим за попередників, "показав підвищену проникність (в людські клітини. — Ред.) у порівнянні з варіантами, які циркулювали раніше".

Тим часом виявлений у Південно-Африканській Республіці штам коронавірусу "501Y.V2" є "менш чутливим до нейтралізації препаратами антитіл". Детальніше про нові штами — у матеріалі.

У Британії набирають волонтерів для подвійного щеплення від COVID-19

У Британії набирають волонтерів для подвійного щеплення від COVID-19

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація