Чи стане Туреччина "третьою силою" в Афганістані: Ердоган заявив, що готовий співпрацювати з талібами

Чи стане Туреччина "третьою силою" в Афганістані: Ердоган заявив, що готовий співпрацювати з талібами

Фото: Associated Press

Туреччина прагне відігравати більш помітну роль у Центральній Азії. Зокрема Анкара зацікавлена зберегти контроль над кабульським аеропортом.

Туреччина готова співпрацювати з талібами для гарантування миру в Афганістані.

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, інформує Hurriyet.

"Ми вітаємо стримані та помірковані заяви лідерів "Талібану". Ми вже казали, що можемо їх прийняти. Ми готові до всіх видів співпраці задля миру афганського народу та захисту інтересів нашої країни", — сказав Ердоган.

Він наголосив, що Туреччина, як член НАТО, зробила все можливе для стабільності Афганістану. Ердоган розглядає можливість зберегти турецьку військову присутність у цій країні, навіть після виводу американського контингенту.

"Після виведення військ США наша мета полягала в тому, щоб зробити внесок для збереження миру у цій країни, гарантувавши безпеку аеропорту. Присутність Туреччини в Афганістані також полегшить роботу нової адміністрації на міжнародному рівні", — вважає Ердоган.

За його словами, після приходу до влади талібів в Афганістані "постала нова картина".

"Ми будуємо наші плани відповідно до цих нових реалій, і ми продовжуємо наші переговори. Це можуть бути таліби, це може бути нинішня адміністрація, як раніше. Ми маємо дружбу з усіма ними", — підсумував політик.

Як пише Daily Sabah, Ердоган прагне відігравати більш помітну роль у Центральній Азії. Зокрема Анкара зацікавлена зберегти контроль над кабульським аеропортом. Хоча наголошується, що Туреччина не має ані бажання, ані можливостей брати повномасштабну участь у громадянській війні в Афганістані. Проте вона готова стати посередником між новою владою і країнами Заходу.

Також Анкара зацікавлена у мирному врегулюванні ситуації в Афганістані для запобігання міграційної кризи. Саме Туреччина прийме "головний удар", якщо біженці продовжать масово тікати від талібів.

Раніше ТСН.ua розповідав: 

Навал біженців з Афганістану по всьому світу – "Секретні матеріали"

Навал біженців з Афганістану по всьому світу – "Секретні матеріали"

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація