Чилійський землетрус скоротив земну добу

У Лабораторії реактивного руху зазначили, що землетрус призвів до перерозподілу земної маси і зрушив вісь, щодо якої Земля збалансована.

Чилійський землетрус зменшив тривалість земної доби на 1,26 мікросекунди. Про це повідомляється в прес-релізі Лабораторії реактивного руху (Jet Propulsion Laboratory - JPL), співробітник якої, Річард Гросс, провів розрахунки.

Гросс показав, що чилійський землетрус призвів до перерозподілу земної маси і зрушив вісь, щодо якої Земля збалансована, приблизно на 8 сантиметрів. Дана вісь відрізняється від вісі обертання планети - на північному полюсі, наприклад, точки перетину осей з поверхнею Землі на відстані одна від одної приблизно на 10 метрів.

Крім цього Гросс порівняв те, що сталося на Чилі з землетрусом на Суматрі в 2004 році. Незважаючи на те, що поштовхи шість років тому були сильніше, зсув осі склав 7 сантиметрів. Причини цього криються в тому факті, що епіцентр чилійського землетрусу знаходився в середніх широтах (а в разі Суматри - в екваторіальних), а також у тому, що розлом в районі Чилі йде у земну кору під великим кутом.

Землетрус в Чилі стався 27 лютого в 90 кілометрах від міста Консепсьйон. Магнітуда поштовхів склала 8,8. Через землетрус у Японії, на Філіппінах, в країнах Латинської Америки, в Індонезії, а також на Курильських островах і Камчатці була оголошена пізніше знята загроза цунамі.

Читайте також:

Кількість жертв землетрусу в Чилі перевищила 700 людей

Жертвами потужного землетрусу в Чилі стали більше 300 людей

Біля узбережжя Чилі стався новий землетрус

У постраждалому від землетрусу Чилі працюють мародери

ВідеоПостраждалі території в Чилі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: