Чилійські гірники, замуровані в шахті до Різдва, передали відео про життя під землею

33 людей опинилися у пастці на глибині 700 метрів під землею. Вони прожили там вже три тижні, а врятувати їх, за прогнозами, зможуть тільки до Різдва.

Чилійське телебачення показало унікальні кадри гірників, які опинилися у пастці під землею майже місяць тому.

5 серпня на глибині 700 метрів в одній з копалень у 800 кілометрах від Сантьяго сталася аварія. 33 людей опинилися замурованими в шахті, з ними встановили зв'язок, але, за прогнозами рятувальників, витягнути людей зможуть не раніше Різдва.

У 45-хвилинному відеоролику шахтарі розповіли, як організували свій підземний побут. Люди схудлі і виснажені, однак борються за виживання і не занепадають духом. Вони грають у карти, доміно, обговорюють футбол і мріють побачити своїх рідних.

Однак радість рідних шахтарів від отриманої звістки затьмарили прогнози рятувальників. Вони попередили, що на звільнення піде кілька місяців. Наразі вдалося тільки пробурити тунель, крізь який людям подають їжу та найнеобхідніше. Через відеозв'язок з гірниками працюватимуть психологи. Їм спробують зробити імітацію дня і ночі, а також якомога більше завантажити ув'язнених простими буденними справами, щоб урятувати їх від депресії.

"Поки що у них нормальний, навіть, я б сказав, хороший емоційний та фізичний стан. Однак ситуація зміниться протягом найближчих днів. Їм доведеться пережити кризу занепаду духом і зневіру. Наші психологи робитимуть усе, щоб допомогти", - розповів міністр охорони здоров'я Чилі Хайме Менелік.

Родичі підземних в'язнів, тим часом, подали до суду на власників шахти та державних інспекторів. Вони вимагають покарати винних за те, що трапилось.

Шахта, де стався обвал, у критичному стані працювала останні два роки. Власники, за твердженням родичів, нехтували заходи безпеки, а державні інспектори дозволили відкрити шахту у 2008-му, після ще однієї масштабної аварії.

Активи шахти в розмірі майже двох мільйонів доларів суд наразі заморозив, на випадок, якщо керівництво спробує ухилитися від виплати компенсацій. Тим часом президент країни присягається особисто контролювати розслідування і обіцяє покарати винних.

Читайте також:

У Колумбії почалося виверження вулкана Галерас

У Південній Америці від холоду померли 175 людей

Повінь у Бразилії стерла з лиця Землі ціле місто

Землетрус у Чилі зрушив міста американського континенту

ВідеоУнікальні кадри гірників, що опинилися під землею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: